کد خبر: 3744128
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
گروه فرهنگی- رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت علوم برای دانشگاه‌داری استانداردهای ویژه‌ای دارد، گفت: دانشگاه فرهنگیان شامل قانون ممنوعیت دانشگاه‌داری از سوی دستگاه‌های اجرایی نمی‌شود.

به گزارش ایکنا از همدان به نقل از خانه ملت حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در توضیح این نکته که آیا دانشگاه فرهنگیان شامل قانون ممنوعیت دانشگاه‌داری از سوی دستگاه‌های اجرایی می‌شود یا خیر، گفت: دانشگاه‌ فرهنگیان و شهید رجایی در مصوبه‌های مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام امری حاکمیتی و نیاز وزارت آموزش و پرورش عنوان شده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی شامل قانون ممنوعیت دانشگاه‌داری از سوی دستگاه‌های اجرایی نمی‌شود و همچنان به قدرت خود باقی است و بایستی روز به روز گام‌های پرقدرت، هدفمند و با برنامه به سمت توسعه بردارد.
رییس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان قلب سند تحول بنیادین است، اظهار کرد: براساس قانون رئیس هیات امنای دانشگاه فرهنگیان رئیس جمهور است و در این هیات وزیر آموزش و پرورش و علوم نیز حضور دارند به همین دلیل این دانشگاه مشمول ممنوعیت دانشگاه‌داری دستگاه‌های اجرایی نمی‌شود.

وزارت علوم برای دانشگاه‌داری استانداردهای ویژه‌ای دارد
حاجی بابایی با اشاره به تاثیرات سوء دانشگاه‌داری دستگاه‌های اجرایی، بیان کرد: وزارت علوم برای دانشگاه‌داری استانداردهای ویژه‌ای دارد لذا تمامی دنشگاه‌ها بایستی براساس معیاری واحد و ویژه ارزیابی و سنجیده شوند.
دانشگاه‌داری دستگاه‌های اجرایی را می‌توان یکی از دلایل افت کیفی دانشگاه‌ها دانست
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ممانعت از دانشگاه‌داری دستگاه‌های اجرایی موضوعی است که از سالیان گذشته بر آن تاکید شده و می‌توان این نوع دانشگاه‌داری را یکی از دلایل افت کیفی دانشگاه‌ها دانست.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: