کد خبر: 3744129
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۸
گروه فرهنگی- کتاب کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان از منظر فقه امامیه از سوی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان به رشته تحریر درآمد.

به گزارش ایکنا از همدان به نقل از آنا کتاب کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان از منظر فقه امامیه به همت مهناز سلیمی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان و دارای مدرک دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی به رشته تحریر درآمده است.
در مقدمه این کتاب آمده است: خانواده، اجتماع کوچکی است که بر اساس ازدواج پدید می‌آید و از آغاز پیدایی خود، همچون حریم امنی زندگی انسان را دربر‌می‌گیرد و موج تازه‌‌ای در درون شبکه خویشاوندی ایجاد می‌کند و با ازدواج، حقوق و تکالیفی برای زوجه ایجاد می‌شود.
در مواردی بین این حقوق در فقه اسلامی و ماده 16 کنوانسیون، تمایزاتی وجود دارد که در این کتاب به مقارنه حقوق زن در فقه و ماده 16 کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان پرداخته می‌شود.
این کتاب در 128 صفحه و دو فصل کلی تدوین‌ و در 1000 نسخه چاپ‌ شده است. در فصل نخست، ساختارشناسی موضوع مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و در فصل دوم، دستاوردهای این مبحث، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
سلیمی، اکنون عضو هیأت علمی گروه الهیات و دبیر هیأت اجرایی جذب استان همدان است و در کارنامه اجرایی خود مسئولیت‌هایی همچون رئیس کارگزینی هیأت علمی، عضو کمیته سنجش و نظارت، دبیر و عضو شورای زنان فرهیخته واحد همدان را دارد و دارای سه مقاله علمی پژوهشی، هشت طرح پژوهشی و 6 مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: