کد خبر: 3744404
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
گروه فرهنگی - مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان گفت: تابستان امسال بیش از ۴۴۰ هزار نفر در کلاس‌های آموزشی و فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان شرکت کردند.

به گزارش ایکنا از همدان به نقل از ایرنا محمدرضا جوادی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان اظهار کرد: تابستان امسال 365 عنوان برنامه برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه کلاس های اوقات فراغت امسال با شعار شادی، بالندگی و خلاقیت برپا شد، افزود: 28 مرکز ثابت در سطح استان کلاس های اوقات فراغت را برای کودکان و نوجوانان فراهم کردند.
جوادی با بیان اینکه این برنامه ها در گروه سنی 6 تا 17 سال برگزار شده است، ادامه داد: حدود 264 هزار تن از شرکت کنندگان را پسران و 176 هزار نفر را دختران تشکیل دادند.
وی با بیان اینکه برنامه‌های اوقات فراغت از 20 خرداد در مراکز کانون آغاز شد، افزود: مراکز سیار کانون، فعالیت‌ها را به درون روستاها و مناطق کمتر برخوردار بردند و ساکنان آن مراکز را تحت پوشش قرار دادند.
جوادی با اشاره به اینکه ترویج شادی و خلاقیت در بین کودکان و نوجوانان، محور اصلی فعالیت‌ها و برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت در تابستان است، اظهار کرد: فعالیت‌هایی همچون سفالگری، خوشنویسی، تئاتر و پویانمایی در حوزه کارگاه‌های هنری برپا شد.
وی ادامه داد: همچنین کلاش های قصه‌گویی، بحث آزاد، کتابخوانی، نشریه‌نگاری و کاردستی در کارگاه‌های فرهنگی، شعرسرایی، نوشتن خلاق، مشاعره و نقد ادبی در کارگاه‌های ادبی و نجوم، معرفی و شناخت محیط پیرامون زمین و مجموعه شمسی در کارگاه‌های علمی مهمترین فعالیت های تابستان امسال است.
جوادی اضافه کرد: امکان پوشش و افزایش گستره جامعه هدف برای کودکان با نیازهای خاص محقق شده است و سال گذشته اولین مرکز فراگیر در همدان راه‌اندازی شد و امسال یک مرکز دیگر به مراکز فراگیر استان اضافه می شود.
گفتنی است، 41 مرکز ثابت، سیار و پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح استان همدان فعال است و این مراکز حدود 70 هزار عضو اسمی و 30 هزار عضو فعال دارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: