کد خبر: 3744457
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
کانون خبرنگاران نبأ ــ رئیس مذهب شیعه حضرت امام جعفرصادق (ع) فرمود «إذا أرادَ اللّهُ بِعَبدٍ خَيراً، زَهَّدَهُ فِي الدُّنيا، وفَقَّهَهُ فِي الدّينَ، وبَصَّرَهُ عُيوبَها - هر گاه خداوند، خير بنده اى را اراده كند، او را نسبت به دنيا، بى رغبت مى‌گردانَد و در دين، دانايش مى‌كند و عيب هايش را به او مى نمايانَد».

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، رئیس شورای عالی حوزه های علمیه و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ظهر دیروز، چهاردهم شهریورماه در دیدار اعضای کانون بازنشستگان استان بوشهر ضمن گرامیداشت هفته تکریم بازنشستگان، با اشاره به اینکه رئیس مذهب شیعه حضرت امام جعفر صادق(ع) فرمود «إذا أرادَ اللّهُ بِعَبدٍ خَيراً، زَهَّدَهُ فِي الدُّنيا، وفَقَّهَهُ فِي الدّينَ، وبَصَّرَهُ عُيوبَها - هر گاه خداوند، خير بنده اى را اراده كند، او را نسبت به دنيا، بى رغبت مى‌گردانَد و در دين، دانايش مى‌كند و عيب هايش را به او مى نمايانَد»، اظهار کرد: انسان هر چه در حیات خود رو به جلو می رود دارای تجربه، تخصص و دانش بیشتر و در محیط زندگی دارای خانواده بزرگتری شده و امورات و نیازهای مرتبط با وی نیز بیشتر می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی در جامعه این است که شخصی که سن او افزایش پیدا می کند و به دنبال آن تمامی اموراتش در طول زندگی بیشتر می شود متأسفانه مدیریت اقتصادی زندگی او کاهش پیدا می کند.

توازن افزایش نیازها با دستمزد در جامعه یکسان نیست

وی عنوان کرد: توازن افزایش نیازها و امورات مردم با حقوق و دستمزد در جامعه یکسان نیست و شخص پس از بازنشستگی و در این سن و سال مجبور می شود که مجددا مشغول به کار شود و این مشکلات در تورم و گرانی ها بیشتر خود را نشان می دهد.

آیت الله صفایی بوشهری تأکید کرد: باید در سیستم مدیریت امور بازنشستگان ایران یک تدبیر جدی صورت گیرد که متناسب با افزایش نیازها، درآمد و دستمزد نیز به صورت متناسب افزایش پیدا کند.

تکریم بازنشستگان؛ یک واجب اجتماعی و اخلاقی

امام جمعه بوشهر با تأکید بر تکریم بازنشستگان، اظهار کرد: تکریم بازنشستگان برای تمامی مسئولین یک واجب اجتماعی و اخلاقی است و کسانی که در ادارات، بازنشستگاه را تکریم نمی کنند مطمئن باشند که آیندگان نیز با او به همین شکل برخورد خواهند کرد.

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه استان بوشهر ادامه داد: مدیران استان باید از فرصت مدیریت خود استفاده کنند و هر خدمتی که می توانند برای بازنشستگان انجام دهند.

اشتغال فرزندان بازنشستگان با ایجاد تعاونی های کارآفرینی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در پایان مسئله اشتغال فرزندان بازنشستگان را یکی از مشکلات اساسی آنها عنوان کرد و گفت: بازنشستگان می توانند با ایجاد تعاونی های کارآفرینی برای فرزندان خود ایجاد شغل کنند و همچنین با توجه فنی شدن استان در آینده ای نزدیک لازم است که جوانان مهارت های فنی لازم را در رابطه با نفت، گاز، پتروشیمی و هسته ای کسب کنند.

کیوان عمادی

انتهای پیام 

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: