کد خبر: 3744578
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
حجت‌الاسلام نکونام:
گروه حماسه و جهاد - نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه دشمن می‌خواهد مسائل را پای رهبری بگذارد اما مردم بصیر هستند، گفت: دشمن می‌خواهد القاء کند و به تعبیر غلط خودشان ریشه را در این انقلاب مخدوش کند، یعنی ولایت فقیه و ارتباط میان مردم و ولایت را مخدوش کند ولی هرگز به این مقصد نخواهد رسید.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، صبح امروز ۱۵ شهریورماه در صبحگاه رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) استان که در تیپ سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) استان برگزار شد، گفت: از حضورتان تشکر می‌کنم و قطعاً این برنامه‌های شما لرزه بر اندام دشمن می‌اندازد و دشمن را مأیوس و حق مداران را امیدوار می‌کند.
وی با اشاره به اینکه پروردگار متعال در این عالم مدام و مستمر پرچم حق و باطل را برپا داشته و دارد و همیشه هم حق‌مداران را تقویت و یاری کرده است و همیشه هم باطل رو به اضمحلال رفته است، گفت: هیچ‌گاه بنا نیست باطل به کلی محو شود چرا که این عالم، عالم حق و باطل است.
حجت‌الاسلام نکونام اظهار کرد: خدای تبارک و تعالی همیشه حق را تقویت کرده است و در طول تاریخ انبیا مورد عنایت پروردگار بودند. حضرت موسی(ع) در برابر فرعونیان و بنی‌اسرائیل پرچم حق را برافراشت و نجات پیدا کرد.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به آیه 47 سوره مبارکه بقره، تصریح کرد: امروز مصداق این آیه شریفه من و شما هستیم و خدای تبارک و تعالی به من و شما خطاب می‌کند که شما اسیر دست طاغوت، شاه و شاهان و استکبار بودید و چنگال آمریکا بر سَر شما بود و من نه تنها شما را از آن ورطه نجات دادم، عزتتان بخشیدم.
نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: امروز عزت شما در جهان و آقایی شما در دل‌ها و جایگاه بلند شما در دل جهانیان کاملاً آشکار است و خداوند تبارک و تعالی به برکت امام و انقلاب اسلامی، آقایی به شما داده شده و از چنگال ستم‌کاران رهایی یافته‌اید.
مردم هیچ‌گاه از این انقلاب دست برنمی‌دارند
وی با بیان اینکه آمریکا هرگز آرام نمی‌نشیند، عنوان کرد: آن‌ها تلاش می‌کنند تا همچنان سلطه خودشان را بر این کشور تحمیل کنند اما رهبر عزیز و فرزانه‌مان با یک جمله جواب محکم به آن‌ها دادند و فرمودند «ملت ایران دیگر زیر بار این‌ها نمی‌رود».
حجت‌الاسلام نکونام ادامه داد: آمریکا و دشمنان خباثت خودشان را نشان دادند؛ جنایت خودشان را در این کشور نشان دادند؛ غارت‌گری خودشان و خون‌ریزی خودشان و ذلیل کردن این مردم را در دوران ۵۰ ساله پهلوی و در دوران سیطره‌ای که آمریکا و انگلیس و اسرائیل و دیگران بر این کشور داشتند، نشان دادند.
نماینده ولی فقیه در استان تأکید کرد: ملت ما در این چهل سال انواع فتنه‌ها و جنگ‌ها را پشت سر گذاشت و کوتاه نیامد از جمله جنگ نظامی، ترورها، جنگ فرهنگی و جنگ سیاسی و هیچ یک از این‌ها نتوانست یک ذره در اراده ملت ما خللی وارد کند.
حجت‌الاسلام نکونام تصریح کرد: البته او دشمن است و خبیث است و خباثتش همین است اما بداند که مردم ایران هیچ‌گاه از این انقلاب با این عظمت دست برنمی‌دارند.
وی به آیه «لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ» اشاره و خاطرنشان کرد: این مردم می‌دانند که خدای تبارک و تعالی نعمت داده و نعمت را باید چون جان در بر بگیرند و قدردان باشند و پای آن بایستند.
امام جمعه شهرکرد ادامه داد: این مردم پرورش یافته مکتب اسلام و قرآن و اهل بیت و حسن بن علی (ع) هستند و چند روز دیگر که محرم فرا می‌رسد، پرچم حسینی سراسر این کشور را در بر می‌گیرد و خانه‌ها و مساجد و حسینیه‌ها و کوچه و بازار رنگ و جلای حسینی می‌گیرد.
مسئولان از نیروهای جوان استفاده کنند
نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر اینکه تحریم هرگز ملت ایران را از پا در نخواهد آورد، گفت: مردم ما امت پیامبر هستند و مگر می‌شود جنگ اقتصادی و تحریم این مردم را از پای درآورد؟
امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: این روز‌ها که این جنگ بیشتر خودش را نشان می‌دهد و مقداری امید کاذب در دل دشمن ایجاد شده، این رزمایش‌ها و حرکت‌های خوب و اجتماعات، بار دیگر خودش را نشان می‌دهد و در گوشه و کنار کشور به هم می‌پیوندند و می‌گویند ما هستیم.
حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به اینکه این رزمایش‌ها معنایش زنده بودن همانند چهل سال قبل و دوران هشت سال دفاع مقدس است، گفت: این رزمایش‌ها کاملاً دوران هشت ساله دفاع مقدس را تداعی می‌کند که مردم از کوچه و بازار و از دورترین نقطه و با کمترین امکانات به میدان نبرد می‌آمدند تا اسلام یاری بشود.
امام جمعه شهرکرد تأکید کرد: مسئولان از نیروهای مختلف و جوان استفاده کنند و از افکار درست بهره بگیرند تا مشکلات رفع شوند زیرا بنا بر فرمایش رهبری «ما مشکل لاینحل در کشور نداریم».
حجت‌الاسلام نکونام افزود: مسئولان در قسمت‌های مختلف تلاش می‌کنند امیدواریم به زودی شاهد رفع این مشکلات باشیم ولی دشمن بداند کار به هر جا برسد، این انقلاب ماندنی است.
دشمن می‌خواهد مسائل را پای رهبری بگذارد
امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه دشمن می‌خواهد مسائل را پای رهبری بگذارد اما مردم بصیر هستند، گفت: دشمن می‌خواهد القاء کند و به تعبیر غلط خودشان ریشه را در این انقلاب مخدوش کند، یعنی ولایت فقیه و ارتباط میان مردم و ولایت را مخدوش کند ولی هرگز به این مقصد نخواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه در اعتقاد و دل‌های این مردم جایگاه دارد، افزود: خواب‌های دشمن در این چهل سال تعبیر نشده است و نخواهد شد و این فتنه را هم مثل دیگر فتنه‌ها پشت سر خواهیم گذاشت.
یادآور می‌شود رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) چهارمحال و بختیاری از روز گذشته در محل تیپ قمر بنی هاشم(ع) استان آغاز شده است و تا 29 شهریورماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: