کد خبر: 3744627
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ اولین نشست سالیانه مجمع عمومی مؤسسات، تشکل های مردمی، فرهنگی و قرآن و عترت استان کردستان به دلیل اختلافات داخلی اعضا و عدم هماهنگی بین مؤسسات قرآنی استان، بی‌سرانجام ماند.

نشست بی‌سرانجام اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی استان کردستان از سال گذشته فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است اما به دلایلی تاکنون مؤسسات قرآنی استان نتوانسته‌اند خود را با شرایط اتحادیه مدغم وفق دهند.
یکی از دلایل این امر عدم هماهنگی دو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوده است که تاکنون نتوانسته اند که مؤسسات را متقاعد به همکاری با اتحادیه مدغم متقاعد کنند و با وجود گذشت یکسال از تشکیل این اتحادیه باز هم مؤسسات خود را مؤسسات تبلیغات و یا ارشاد می‌دانند.
در ادامه جلسه انتخابات هیأت رئیسه اولین مجمع با حضور حاضران برگزار شد و سیدبهالدین حسینی با 22 رأی، سیدمهدی حسینی با 20 رأی، حجت‌الاسلام صفرلو با 17 رأی و زهرا زندی با 14 رأی به عنوان هیأت رئیسه مجمع کار ادامه نشست را برعهده گرفتند.
با آغاز مجمع عمومی و استقرار هیأت رئیسه مجمع اعتراضات و مخالفت‌هایی از سوی اعضا بر سر برگزاری انتخابات بازرسان به صورت یکساله و یا سه ساله اعلام شد.
گروهی از اعضا برگزاری انتخابات بازرسان را به صورت یکساله و گروهی به صورت سه ساله مخالف اساسنامه می دانستند که با مراجعه به اساسنامه اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی مشخص شد که در بند 21 اساسنامه بر انتخاب بازرس به صورت سه ساله تاکید شده و در بند 44 نیز بر یکساله برگزار شدن آن تأکید شده است.
همین امر موجب تناقض در برگزاری این انتخابات و برگزاری مجمع شد که به مدت دو ساعت اختلاف اعضا برسر برگزاری انتخابات بازرسان طول کشید.
سیدعباس حسینی، مدیرعامل موسسه تعلیم ذکر الحکیم یکی از اعضای هیأت مدیره موسسات قرآنی تبلیغات اسلامی در ادامه این جلسه گفت: اتحادیه باید در کنار هم بودن، تعامل و یکدلی را بین موسسات ترویج دهد و باید این اصل را همواره مورد توجه قرار دهد.
وی با اعتراض به تاخیر 13 ماه در برگزاری مجمع افزود: پیشنهاد می کنم که به اعضای اتحادیه مؤسسات قرآنی یک فرصت داده شود تا اساسنامه را مطالعه و با یک پیش زمینه ذهنی کامل از اساسنامه در جلسه حاضر شوند.
یکی دیگر از اعضای موسسات قرآنی شهرستانی های استان با اعتراض به اینکه نباید این جلسه امروز بی سرانجام باشد چراکه آمد و رفت برای مؤسسات قرانی شهرستانی سخت است.

کامل گلباغی، معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به نشانه اعتراض به اینکه از موضوع این جلسه اطلاع چندانی نداشته قصد ترک کردن جلسه را داشتند که به خواهش پیشکسوتان جلسه تا پایان جلسه حضور یافت.

در ادامه جلسه مبنا بر این شد که هر کدام از بندهای اساسنامه که ستاره دار باشد بیشتر بر موضوع و نحوه برگزاری انتخابات بازرسان تاکید دارد و باید این اصل مبنا قرار گیرد که با مراجعه به اساسنامه مشخص شد این دو اصل متناقض اساسنامه هر دو ستاره دار می باشد.

در ادامه به دستور رئیس مجمع عمومی اعلام شد که برگزاری انتخابات بازرسان به شور گذاشته شود که این امر هم بی نتیجه ماند.

تعداد کثیری از اعضای جلسه بر این تأکید داشتند که 45 روز آینده مجمع دیگری برگزار شود که تعدادی مخالف و تعدادی موافق داشت که به دلیل به درازا کشیدن جلسه و اینکه سالن شهدای دولت برای برگزاری جلسه وزیر نیرو مورد نیاز بود، اعضای مجبور به ترک جلسه شدند.

انتهای پیام

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۱
0
0
سلام.ما اونجا بودیم چرا واقعیت ها رو اعلام نکردید؟چرا اصلا اشاره نکردید که عده ای که همیشه کارشان کارشکنی بوده آبرو برای کار قرآنی نگذاشته اند؟چرا نگفتید که مثل همیشه و جلسات سالهای قبل دوباره حاشیه سازی کردند و وقتی هیئت بازرسین اعلام کردند که این اتحادیه هیچ تخلفی نداره اونها دوباره اغتشاش کردند.
حداقل از شما انتظار صداقت می رفت؟از ساعات ۱۰ تا ساعت ۱ بعدازظهر عمدا اجازه ندادند دستور کار برگزار بشه.مدیران موسسات واقعا از اینکار های اونها که کسی هم جلوی اونها رو نمیگیره خسته هستند.
قائم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۶
0
0
با سلام.
لطفا حقیقت را در خبرها بیاورید.لطفا بفرمایید که چرا هر بار شهرستانها باید شاهد رفتارهای بی اخلاقانه و دور از قرآن عده ای باشند که قبلا آشکارا با هم دشمنی می کردند و همه جلسات ما را به حاشیه و دعوا بردن الان هم دوباره همان کار را تکرار می کنند؟موسسات واقعا از این افراد نا امید هستند و اگر عده ای هم واقعا دارند دلسوزانه کار می کنند برای موسسات و آبرو و اعتبار برای اتحادیه دارند ،باید مورد آزار و اذیت این افراد غیر قرآنی واقع بشن؟واقعا تقاضای برخورد داریم از طرف سازمان تبلیغات و اینکه دیگه سکوت نکنند چون حق موسسات دیگه فدای این چند موسسه آشوبگر میشه.لطفا رسیدگی کنید
ناشناس
|
Curacao
|
۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۵:۵۶
0
0
سلام.
لطفا حقیقت ها را در خبر خود ذکر کنید.چرا اشاره نکردید که همیشه این رفتارهای خارج از شان قرآن در جلسات سالهای گذشته هم بوده و این افراد بدون اینکه تذکری از ارشاد یا سازمان تبلیغات بخورند همچنان این بی احترامی ها را ادامه دهند.موسسات شهرستانها واقعا از این افرادی که هر بار با یک عنوان این جلسات موسسات را بهم می زنند گله مندند.واقعا سازمان تبلیغات باید رسیدگی کنند.قبلا هم ندیر عامل بوده اند و هیچ کاری نه تنها نکردند بلکه با این رفتارها به شعور موسسات هم توهین می کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: