کد خبر: 3744727
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
گروه شهرستان‌ها ــ در روزهای پایانی ماه ذی الحجه و نزدیک شدن به ماه محرم‌الحرام، مراسم غبارروبی و عطرافشانی بقعه‌ متبرکه سید‌حسین رضوی در تربت جام برگزار شد.

آئین غبارروبی بقعه‌ متبرکه سید حسین رضوی در تربت جام برگزار شد////عکس میفرستم

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، آئین معنوی غبارروبی امامزاده سید حسین رضوی(ع)، با حضور رئیس و کارشناس فرهنگی اداره اوقاف و جمعی از روحانیان و خادمان بقعه برگزار شد و در این مراسم از زحمات رئیس اوقاف شهرستان در راستای پیشرفت این بقعه متبرکه توسط خدام افتخاری خواهران تقدیر شد.

احمد محمدیان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تربت‌جام، با اشاره به اهمیت این مراسم گفت: آیین غبارروبی بقاع متبرکه و امامزادگان ریشه در باورهای اعتقادی مردم داشته و همچنین پایداری و دوام آن‌ها از اهمیت و ارزش بیشتری برخوردار است.

وی وجود اماکن متبرکه را مرکزی برای رشد معنویت دانست و افزود: بقاع متبرکه محلی امن و جایگاهی برای کسب آرامش و معنویت است و این مهم از معنویت حاکم بر جامعه به‌ دست آمده است.

محمدیان بیان کرد: وظیفه اصلی اداره اوقاف فراهم کردن زمینه‌ای مناسب در راستای بهره‌مندی از این فرصت معنوی برای عموم مردم است.

آئین غبارروبی بقعه‌ متبرکه سید حسین رضوی در تربت جام برگزار شد////عکس میفرستم

بازدید میدانی از موقوفات صالح آباد، شناسایی و بررسی موقوفات مجهول روستای نوده تربت جام و روستای جنت آباد صالح آباد و نشست تخصصی وقف با مسئولان بنیاد مسکن از مهم ترین اقدامات انجام شده اداره اوقاف تربت‌جام طی هفته گذشته بود. آستان امامزاده حسین(ع) در جنوب غربی روستای خیرآباد از توابع بخش مرکزی، در 40 کیلومتری غرب شهر تربت جام واقع شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: