کد خبر: 3744735
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۵
امام جمعه موقت بوشهر:
کانون خبرنگاران نبأ ــ دستور قرآن در زمینه‏ دورى از شرك، زنا و قتل، تنها یك موعظه نیست، قانونى است كه «وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ يَلْقَ أَثَامًا» و تخلّف از آن كیفرى شدید دارد و كیفرهاى الهى استثنابردار نیست، هر كس تخلّف كند «وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ يَلْقَ أَثَامًا» كیفر مى‏شود.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام و المسلمین حسین دشتی، امام جمعه موقت بوشهر، جمعه شانزدهم شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر که به همت کانون فرهنگی و هنری امام هادی (ع) برگزار شد، در ابتدا به تفسیر آيه 68  از سوره مبارکه فرقان «وَالَّذِينَ لَا يَدْعُونَ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ وَلَا يَقْتُلُونَ النَّفْسَ الَّتِي حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقِّ وَلَا يَزْنُونَ وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ يَلْقَ أَثَامًا» پرداخت و اظهار کرد: خطرناك‏ ترین غریزه ‏اى كه انسان را به گناه وادار مى‏كند، غریزه غضب و شهوت «لَا يَقْتُلُونَ - لَا يَزْنُونَ» است ومؤمن باید بر غرائز خود مسلط باشد و خداوند در برخى از موارد به قتل و كشته شدن بعضى از انسان‏ها راضى است. «إِلَّا بِالْحَقِّ» ولى به هیچ عنوان و در هیچ شرایطى رضایت نمى‏دهد كه فردى به شرك و زنا «لَا يَزْنُونَ» آلوده شود و دستور قرآن در زمینه‏ ى دورى از شرك، زنا وقتل، تنها یك موعظه نیست، قانونى است كه «وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ يَلْقَ أَثَامًا» و تخلّف از آن كیفرى شدید دارد و كیفرهاى الهى استثنابردار نیست، هر كس تخلّف كند «وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ يَلْقَ أَثَامًا» كیفر مى‏شود.

داشتن توکل الهی؛ در حادث شدن شرایط سخت

خطیب جمعه بوشهر افزود: اکنون در سختی‌ها و شرایطی و در برابر همه وقایع و جریان‌ها که توسط دشمن در جامعه اسلامی ایجاد کرده باید با توکل به خدا استقامت، توان و جوهره خود را در برابر این آزمایش نشان دهیم.

وی رسیدن به مقام توحیدی را جایگاه مهمی دانست و تصریح کرد: انسانی که به مقام توحیدی خداوند دست می‌یابد از هیچ قدرت ظاهری ترس و واهمه ندارد و تنها از قدرت خداوند متعال می‌هراسد و در این رابطه کسانی که از تهدیدات و  ترفندهای دشمنان می‌هراسند توکل به خداوند ندارند البته این بدین معنا نیست که برای حل مشکلات تلاش نشود.

تقوا و پرهیزگاری؛ منشأ سعادت دنیوی و اخروی

حجت الاسلام را دشتی با بیان اینکه تقوا و پرهیزگاری منشأ سعادت دنیوی و اخروی است و گفت: انسان با تقوا حتی در برابر گناه و معصیت به سعادت و کمال می‌رسد.

خنثی کردن فتنه های دشمنان با بهره گیری از تریبون نخبگان انقلابی

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) در دیداری که اعضای مجلس خبرگان با تاکید بر توجه به اینکه در 40 سال نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات ارزنده‌ای در جامعه ارائه شده است، افزود: نخبگان انقلابی و برنامه دار و تربیون‌داران دلسوز باید از شرایطی که دشمن برای جامعه ایجاد کرده توانمندی نظام و موفقیت‌های 40 ساله را بازگو و تبیین کنند.

وی جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در جهان مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: نظام اسلامی ایران تحول مهمی در جهان ایجاد کرده و دشمن به بهانه‌های گوناگون از جمله حقوق بشر، هسته‌ای، موشک و دیگر موارد ایران را مورد هجمه‌های گوناگون قرار می‌دهد.

استاد مدرسه علمیه امام خمینی (ره) شهرستان بوشهر اهداف بلند نظام اسلامی را عامل خصومت استکبار جهانی و کشورهای مختلف با ایران دانست و تاکید کرد: نخبگان، مسئولان و مردم باید جایگاه ایران اسلامی و علت دشمنی بدخواهان نظام مورد توجه و تبیین قرار دهند.

جنگ رسانه‌ای دشمن ریشه جنگ نرم اقتصادی دارد

وی با بیان اینکه آمریکا و کشورهای غربی خبیث جنگ نرم اقتصادی و جنگ روانی مجازی را علیه ایران اسلامی تحمیل کرده‌اند، اظهار کرد: هدف ایجاد این جنگ، اختلاف میان مردم و مسئولان، ایجاد نارضایتی، بی اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولان نظام و  فاصله انداختن میان مردم و نظام است که جنگ بزرگی محسوب می‌شود و می بایست همگان در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن بر تقویت اتحاد و انسجام نظام اهتمام ویژه ای داشته باشند و هوشیار باشیم جنگ بزرگتر از جنگ اقتصادی که گرفتار آن هستیم جنگ رسانه‌ای است که ریشه جنگ نرم اقتصادی محسوب می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر ایجاد ناامیدی، احساس دلتنگی، بدبینی مردم نسبت به مسئولان، نارضایتی و ناامنی در جامعه از اهداف جنگ رسانه‌ای دشمن است و عنوان کرد: از دلسوزان نظام اسلامی تقاضا می‌شود اختلافات سلیقه‌ای، حزبی و جناحی کنار گذاشته شود تا با اتحاد و انسجام مشکلات جامعه برطرف شود.

وی بر اتحاد حوزه و دانشگاه برای تدوین نظام اقتصادی جامعه تاکید کرد و افزود: 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته ولی هنوز نظام اقتصادی تدوین نشده که انتظار می‌رود حوزویان و دانشگاهیان در این عرصه ورود کنند و در این خصوص باید سیاست اقتصاد مقاومتی سریعا با پیوست برنامه های جهادی و دانش بنیان منطبق با رهنمودهای رهبری اجرایی و عملیاتی گردد.

تدوین طرح اقتصاد اسلامی توسط نخبگان علمی و دانشگاهی

حجت الاسلام در ادامه تصریح کرد: در راستای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، حوزه‌های علمیه انقلابی باید طرح اقتصاد اسلامی را تدوین و دانشگاها نیز در این عرصه نخبگان علمی و متخصصان مورد نیاز جامعه را تربیت کنند تا هر روز شاهد تغییر و نوسانات اوضاع اقتصادی جامعه نباشیم.

اجرای بانک‌داری اسلامی مطلوب و مردم پسند باشد

وی عنوان کرد: بانک‌داری اسلامی در جامعه به صورت مطلوب و مردم پسند اجرایی نشده است و لذا نخبگان علمی در شرایط اقتصادی کنونی جامعه باید طرح‌‌های بهتری ارائه کنند تا از این پیچ خطرناک عبور کنیم.

استعداد 20 هزار نفری بسیجیان بوشهری در کرانه آبهای خلیج فارس

امام جمعه موقت بوشهر از برگزاری دومین رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) در کرانه آبهای خلیج فارس استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: این رزمایش دو روز آینده با هدف لبیک گویی به فرمان رهبر معظم انقلاب، تقویت اتحاد و انسجام، آمادگی بصیرتی برای مقابله با دشمنان با حضور بسیجیان در سراسر استان بوشهر برگزار می‌شود و این رزمایش آبی و خاکی و خدمات رسانی با استعداد 20 هزار  بسیجی برگزار می‌شود و هدف از برگزاری این رزمایش نمایش قدرت نیروهای بسیجی برای مقابله با اهداف دشمن، تقویت امید در جامعه و ناامید کردن دشمن است.

مجالس عزاداری سالار شهیدان موجب روشنگری و حل مشکلات جامعه شود

حجت الاسلام دشتی در پایان با گرامیداشت فرا رسیدن ماه محرم الحرام و ایام سوگواری عزاداری سالار شهیدان، گفت: از خادمان هیئت های مذهبی و بانیان  مساجد و مراکز فرهنگی و برنامه ریز انتظار می‌رود به تمامی بخش های عزاداری‌های ماه محرم الحرام توجه ویژه شود تا ضمن جلوگیری از انحرافات، بروز آسیب‌ها و کجروی‌ها، سبب روشنگری و حل مشکلات جامعه شود.

حامد فکوری

انتهای پیام 

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: