کد خبر: 3744754
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
تقی‌پور اظهار کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بدنه مجمع قرآنیان از آنجایی که مردمی است، می‌تواند اثرگذار باشد، گفت: مجمع قرآنیان باید استقلال خود را حفظ کند و در امر مطالبه‌گری با جدیت امور قرآنی و فرهنگی کشور را رصد کند.

برگزاری اولین  نشست مجمع قرآنیان چهارمحال و بختیاری

محسن تقی پور سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در حاشیه نخستین نشست مجمع قرآنیان استان در گفت‌و‌گو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، ارتقای سطح مشارکت استادان، قاریان، حافظان و نخبگان قرآنی و تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در امور قرآنی و نیز استفاده از ظرفیت‌های موجود استان را از جمله اهداف تشکیل این مجمع برشمرد.
وی در ادامه ایجاد زمینه هم اندیشی و اظهار نظر صریح اساتید، نخبگان و چهره‌های مؤثر قرآنی استان در خصوص برنامه‌ها، سیاست‌ها و رویدادهای قرآنی و حساسیت در برابر مسائل فرهنگی روز جامعه را از دیگر اهداف این مجمع بیان کرد.
تقی پور با بیان این نکته که بدنه مجمع قرآنیان از آنجایی که مردمی است، می‌تواند اثرگذار باشد، تصریح کرد: مجمع قرآنیان باید استقلال خود را حفظ کند و در امر مطالبه گری با جدیت امور قرآنی و فرهنگی کشور را رصد کند.
در ادامه این نشست نیز هر کدام از اعضاء به بحث و تبادل نظر در خصوص آسیب‌ها و نقاط ضعف و قوت فعالیت‌های قرآنی استان پرداختند و پیشنهادات خود را جهت پیشبرد اهداف و برنامه های قرآنی استان ارائه کردند .
استفاده از اساتید مجرب استانی در مباحث آموزشی، تداوم جلسات منظم، راه‌اندازی کمیته‌های مختلف‌، پیگیری مصوبات نشست‌ها‌، عدم موازی‌کاری در فعالیت‌های قرآنی و راه‌اندازی بانک جامع اطلاعات قرآنیان از جمله این پیشنهادات بود.
در پایان این نشست نیز با برگزاری انتخابات رئیس‌، نائب رئیس، دبیر مجمع و دو نفر به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.
یادآور می‌‌شود، با تشکیل مجمع قرآنیان استان‌، اساتید و پیشکسوتان گرایش‌های مختلف قرآنی در هر ماه جلساتی را تشکیل می‌دهند تا موانع پیشبرد فعالیت‌های قرآنی در استان رفع شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: