کد خبر: 3744788
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
فدایی تأکید کرد:
گروه اجتماعی ــ سرپرست استانداری کرمان گفت: هیئت‌های مذهبی به عنوان باسابقه‌ترین و بزرگترین تشکل اجتماعی جامعه مذهبی ایران بایستی توجه به معنویات، تبلیغ دین و ارتقای فرهنگ مذهبی جامعه را به عنوان اولویت برنامه‌های مذهبی خود قرار دهند.

به گزارش ایکنا از کرمان، محمدجواد فدائی، سرپرست استانداری کرمان امروز شنبه، 17 شهریور در گردهمایی مسئولان هیئت‌های مذهبی استان کرمان، افزود: هیئت‌های مذهبی به عنوان قدیمی‌ترین تشکل‌های مذهبی کشور ما در عرصه اجتماعی، فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهند و امروزه می‌توانند در حل مسائل فرهنگی، اجتماعی و مذهبی کمک کنند.
وی با اشاره به لزوم توجه به معنویات در برنامه هیئت‌های مذهبی، بیان کرد: باید توجه داشته باشیم که جریان معنویت در هیئت‌های مذهبی فراموش نشود و بهره‌ای برای آخرت مردم ایجاد شود، همچنین برنامه‌های مذهبی فرصت مناسبی برای تبلیغ دین، ارتقای فرهنگ مذهبی جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.
فدائی با اشاره به وجود مسائل و شبهه‌های مختلف در سطح جامعه، تصریح کرد: سخنرانان و مداحان در هیئت‌های مذهبی بایستی به موضوعات روز توجه کنند و به سؤالات مختلف موجود در ذهن جوانان پاسخ دهند و در همین ارتباط لازم است مداحان در مرثیه و مداحی‌های خود، اشعاری پرمحتوا و مفید انتخاب کنند.
سرپرست استانداری کرمان گفت: بدون شک خاطراتی که در ذهن کودکان از مراسم‌ مذهبی باقی می‌ماند؛ در رفتار آن‌ها تأثیرگذار است و با توجه به اهمیت این قضیه، هیئت‌های مذهبی باید تلاش کنند تا خاطراتی خوب در ذهن کودکان از برنامه‌های مذهبی نقش ببندد.
وی افزود: رعایت شئونات اسلامی و مذهبی در برنامه‌های مختلف هیئت‌ها باید به نحوی انجام شود که برنامه‌ها در شأن ائمه دین و نظام جمهوری اسلامی برگزار شود و در همین باره رعایت مسئله حق‌الناس و صرفه‌جویی در ابعاد مختلف بسیار مهم است.
فدائی با اشاره به لزوم دوری از حواشی سیاسی در برنامه‌های مذهبی، تأکید کرد: مداحان و سخنرانان بایستی به دور از حواشی سیاسی، مسائلی که منجر به وحدت می‌شود را در برنامه‌های مختلف مذهبی بیان کنند، چرا که در برنامه مذهبی بایستی تمامی مردم با هر سلیقه‌ای حضور داشته باشند و اگر عواملی باعث عدم دستیابی بدین هدف شود نقض غرض است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: