کد خبر: 3744794
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
گروه فرهنگی ـ بیست‌وهفتمین جشنواره تئاتر استان یزد ضمن اعلام برگزیدگان با معرفی نمایش‌های «زدگی» و «آدم‌ها گوشت گرگ نمی‌خورند» به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به‌ کار خود پایان داد.

بیست‌وهفتمین جشنواره تئاتر استان یزد بکار خود پایان داد

به گزارش ایکنا از یزد، بیست وهفتمین جشنواره تئاتر استان یزد شب گذشته ضمن اعلام برگزیدگان با معرفی نمایش‌های «زدگی» و «آدمها گوشت گرگ نمی‌خورند» به جشنواره بین المللی تئاتر فجر به کارخود پایان داد.
مجید جوادیان زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این مراسم با اشاره به اینکه جامعه در حال گذار ما بیش از گذشته نیازمند هنر نمایش است اظهار کرد: هنر نمایشی در صورت حرفه ای بودن می تواند درد بشریت را مداوا کند.
جوادیان زاده تاکید کرد: از آنجایی که یزد در حال گذار از توسعه است برای توسعه پایدار نیازمند هنر نمایش است.
وی در ادامه گفت: داوران این دوره، کوروش نریمانی، ناصر حسینی مهر و تقی احتیاط بودند که پس از بازبینی 11 اثر نمایشی هشت اثر را مورد داوری قرار دادند.
جوادیان زاده افزود: نمایش های این دوره با عناوین «آدم‌ها گوشت گرگ نمی‌خورند»، «بیدارم کن آذر»، «دور از دسترس اطفال نگهداری شود»، «زدگی»، «سال اسپاگتی»، «ساعت صفر»، «شرایط» و «یوزارون» شرکت کرده بودند.
محمدرضا ابوالحسنی، دبیر اجرایی بیست و هفتمین دوره جشنواره تئاتر استان یزد نیز در این مراسم گفت: با اعلام فراخوان 18 گروه اعلام آمادگی کردند که 11 گروه بازبینی و نهایتا 8 نمایش به رقایت جشنواره راه پیدا کردند.
وی گفت: یک نمایش نیز در بخش غیررقابتی حضور داشت.
محمد علی طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در این مراسم گفت: تئاتر می تواند شرایط اجتماعی و فرهنگی کشور را با هنر خود تغییر دهد.
وی با اشاره به ظرفیت های تئاتر افزود: تئاتر می‌تواند نشاط اجتماعی جامعه را افزایش دهد.
طالبی با بیان اینکه تئاتر با زبان هنر خود آموزش های زیادی را به جامعه عرضه می کند اظهار کرد: تئاتر از جایگاه ارزشمندی برخوردار است و این هنر امروز در استان یزد از رشد خوبی طی چند سال گذشته برخوردار شده است.
یادآور می شود در پایان این مراسم، جایزه طراحی گریم به محمدمهدی هدایتی و فاطمه دهقانپور برای نمایش «آدم‌ها گوشت گرگ نمی خورند» اهدا شد و جایزه طراحی صحنه به میثم نویریان برای نمایش «یوزارون» تعلق گرفت.
تقدیر ویژه هیئت داوران از جمیله ستوده نیابرای نمایش زدگی بود اما کسب جایزه سوم بازیگری زن به زور مشترک به الناز لطیف و ناهید فرجی برای نمایش آدم ها گوشت گرگ نمی خورند و یوزارون تعلق گرفت.
کسب جایزه دوم بازیگری زن هم به طور مشترک به تارا انتظاری و اخترالسادات اولیایی برای نمایش «بیدارم کن آذر» و «زدگی» رسید وجایزه اول بازیگری زن نیز به مریم نیک آیین برای نمایش «زدگی» تعلق گرفت.
کسب جایزه سوم بازیگری مرد هم به طور مشترک به علی جاور و میثم پورمنش برای نمایش «یوزارون» و «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» رسید.
جایزه دوم بازیگری مرد را امین دلپذیر برای نمایش «زدگی» تعلق گرفت اما جایزه اول بازیگری مرد را هادی آخوندزاده برای نمایش «آدم ها گوشت گرگ نمی خورند» کسب کرد.
کسب جایزه بهترین طراحی لباس بصورت مشترک به احسان زرین آبادی و بنفشه جاهد برای نمایش‌های «زدگی» و آدم ها گوشت گرگ نمی خوردند» رسید.
کسب جایزه بهترین طراحی پوستر به صورت مشترک به سید مجتبی موسوی و محسن احمدی برای نمایش «بیدارم کن آذر» و «سال اسپاگتی» تعلق گرفت.
جایزه سوم نویسندگی به وحید آبرود برای نمایش «بیدارم کن آذر»، جایزه دوم نویسندگی به کرامت یزدانی برای نمایش «آدم ها گوشت گرگ نمی خورند» و جایزه اول نویسندگی به کیوان میرمحمدی برای نمایش «زدگی» از سوی هیات داوران اعلام شد.
جایزه سوم کارگردانی را مهدی زبرجدی برای نمایش «آدم ها گوشت گرگ نمی خورند»، جایزه دوم کارگردانی راپاشا بدرود برای نمایش «بیدارم کن آذر» و بالاخره جایزه بهترین کارگردانی را صادق نصیری برای نمایش «زدگی» کسب کردند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: