کد خبر: 3745042
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
گروه اجتماعی - شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام با صدور بیانیه‌ای، ضمن گرامیداشت سالروز 17 شهریور، شهدای این واقعه تاریخ‌ساز را پیشگامان پیروزی نهضت شکوهمند انقلاب اسلامی برشمرد.
17 شهریور یادآور ایثار پیشگامان پیروزی نهضت انقلاب اسلامی است
به گزارش ایکنا از ایلام، به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام، متن بیانیه به شرح زیر است :
17شهریور ماه یادآور ایثار و از جان گذشتگی شهدایی است که با نثار خون خود، میدان ژاله را میدان تحقق دلاورمردی و رشادت‌های تاریخی و تاریخ ساز خود کردند که تا روزگار باقی است نام آنها بر تارک تاریخ این مرز و بوم به عنوان نگهبانان انقلاب اسلامی و پیشگامان و پیشتازان فجرآفرین 57 خواهد درخشید .
فرزندان ملت با یقین و باورمندی به هدف های مقدس و الهی و بلندشان در میدان ژاله و در زیر باران سرب و گلوله، آن هم در ماه رمضان، از آن آزمون پارسا و پاکیزه گذشتند و نام خود را برای همیشه تاریخ جاودانه کردند .
انسانهای پاکدلی که در واقعه هفده شهریور 57 ، جان خویش را سپر بلای انقلاب و اهداف والای آن کردند و نه برای دنیا، بلکه برای وعده‌‏های الهی  و رضای حضرت حق به پا خاستند و جلوی ستم پهلوی ایستادند .
بی‌تردید باید گفت 17 شهریور به عنوان روز انسانهای طاغوت‏شکن و تاریخ‏ساز بوده و به عنوان عامل تسریع کننده در روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 1357  نقش تعیین کننده‌ای ایفا کرد .
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام ضمن تاکید بر اینکه هفدهم شهریور 1357 ، برگی غرور آفرین از دفتر انقلاب اسلامی ایران است اعلام می‌دارد؛ تاریخ حیات انسان بر کره خاکی، روزهای خونین بسیاری داشته و تاریخ انقلاب ما عاشوراهای بسیار به خود دیده است که 17 شهریور سال 57 یکی از آن روزهاست .
این شورا از عموم مردم مرزدار و ولایتمدار استان ایلام دعوت می نماید تا با حضور انقلابی، پرشور و گسترده‌ی خود در مراسم بزرگداشت یوم الله 17 شهریور، ضمن زنده نگاه داشتن یاد و خاطره‌ی شهدای گلگون‌کفن انقلاب اسلامی، با آرمان‌های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق نموده و گذشته پرافتخار را به عنوان چراغ راه آینده‌ی خود قرار دهند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: