کد خبر: 3745225
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
گروه اجتماعی - استاندار ایلام به اختصاص ۱۷۰ میلیارد تومان ظرف سه سال برای محور ایلام-صالح آباد- مهران اشاره کرد و گفت: هرچند وضعیت داخلی عراق تا حدودی وضعیت مرز و اربعین را تحت شعاع قرار می‌دهد، اما اگر به صورت حساب شده حرکت کنیم وضعیت پیش آمده در مرز می‌تواند میزان صادرات کشور از مرز مهران را بیشتر از قبل کند.
اختصاص 170 میلیارد تومان در سه سال برای محور اربعین
به گزارش ایکنا از ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار ایلام امروز در جلسه گفتگوی بخش خصوصی با دولت با اعلام این خبر که امروز با کمک بازاریان و تجار ارز وارد بازار شده است وضعیت بازار مثبت‌تر شده، اظهار کرد: شرایطی که امروز پیش روی کشور قرار گرفته نیازمند تدبیر توام با امید است و دامن زدن به مشکلات نه تنها چیزی را حل نمی‌کند بلکه وضعیت را بدتر می‌کند .
وی با بیان اینکه تدبیر کردن در حل مشکلات و امید داشتن به حل آنها نیاز امروز جامعه است و اگر کسی می‌خواهد در این وادی نقش مثبتی ایفا نماید باید در این راستا در حرکت باشد، گفت: وضعیت داخلی عراق تاحدودی وضعیت مرز و اربعین را تحت الشعاع قرار می‌دهد.
استاندار ایلام با تاکید بر ایجاد فرصت از مشکلات پیش رو  تصریح کرد: پرواضح است اگر به صورت حساب شده حرکت کنیم وضعیت پیش آمده در مرز می‌تواند میزان صادرات کشور از مرز مهران را بیشتر از قبل کند.
همچنین استاندار ایلام در دیدار با پیمانکاران راهسازی مسیرهای اربعین استان از رایزنی‌های خود در خصوص جبران خسارت پیمانکاران با رئیس سازمان برنامه و بودجه و دیگر مسئولان ذی ربط خبر داد و گفت: امیدواریم این پیگیری‌ها نتیجه دهد و قسمتی از مشکلات پیمانکاران حل و فصل شود.
وی در ادامه در خصوص عملیات راهسازی در محورهای اربعین، تصریح کرد: پیمانکاران نسبت به تعهدات خود عمل کنند چرا که ما براساس آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
استاندار ایلام با اشاره به اختصاص 170 میلیارد تومان ظرف سه سال برای محور ایلام-صالح آباد- مهران اشاره و تصریح کرد: برای سال جاری بیش از 60 میلیارد تومان اختصاص یافته است که باید در این راستا اقدام لازم صورت پذیرد.
وی در ادامه خواستار رفع موانع پیش روی پیمانکاران در جهت اجرای تعهدات خود شد و گفت: به دنبال این هستیم ضمن پرداخت مطالبات پیمانکاران از منابع مختلف مساعدت‌های لازم نیز انجام شود.
سلیمانی دشتکی در پایان به پیمانکاران سفارش کرد که پرداخت‌ها به موقع باشد و در صورت وضعیت‌ها تنگ نظری را کنار بگذارند.
در این نشست پیمانکاران از مسائل و مشکلات خود از جمله کمبود نقدینگی، انباشت مطالبات، مابه تفاوت قیمت‌ها در پی اختلالات ارزی پیش آمده، مشکل قیر و ... گفتند و استاندار ایلام نیز دستورات لازم در خصوص برطرف شدن موانع پیش روی پیمانکاران صادر کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: