کد خبر: 3745261
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
امام جماعت مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) گفت: بنده با حسینیه‌ها مخالفتی ندارم، اما مساجد بهترین مکان برای برگزاری مناسبت‌های دینی است، البته برخی اعضای هیات امنای مساجد، گاهی اجازه برگزاری چنین برنامه‌هایی را در مساجد نمی‌دهند.

به گزارش ایکنا؛ شبستان نوشت: آیت‌الله سیدباقر آیت میردامادی؛ امام جماعت مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) و امام جماعت مسجد و حسینیه همدانی‌های تهران در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، با بیان اینکه عزاداری‌های ماه محرم و سایر مناسبت‌های دینی باید مسجد محور باشند، گفت: مسئولان و سیاست گذاران مساجد باید از سیاست زدگی و جناح بازی دوری کنند تا هیات های مذهبی به حضور مستمر در این خانه های خدا تشویق شوند.

نماینده آیت‌الله العظمی نوری همدانی افزود: بنده با حسینیه‌ها و برگزاری برنامه های دینی در آنها مخالف نیستم، اما همگان باید بدانند که مساجد بهترین مکان برای برگزاری برنامه ها در مناسبت های دینی است، البته از برخی اعضای هیات امنای مساجد گلایه داریم که گاهی اجازه برگزاری چنین برنامه هایی را در مساجد نمی دهند.

 

امام جماعت مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: من طی 40 سال، امامت جماعت در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) همیشه مشوق برگزاری برنامه های دینی و انقلابی در مساجد بوده ام و به همین دلیل در طول سال برخی هیات های مذهبی مانند «هیات ائمه اطهار(ع)» و «هیات امام جعفر صادق(ع)» در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) مراسم سوگواری یا مولودی برگزار می کنند.

 

این استاد اخلاق حوزه علمیه با بیان اینکه اینکه خرافه گویی، دروغ پردازی و برخی دیگر از انحرافات، به دلیل نظارت نداشتن روحانیون بر فعالیت برخی از هیات های مذهبی، در کشور فراوان شده است، اظهار کرد: اگر برنامه های دینی و ملی هیئات مذهبی در مساجد و با مدیریت ائمه جماعات برگزار شود، حتما چنین انحرافاتی ظهور نخواهد کرد.

 

آیت‌الله آیت میردامادی گفت: دل های مردم در ماه های محرم، صفر و رمضان بیش از هر زمان دیگری، آماده پذیرش آموزه های دینی و حقایق اسلامی است، بنابراین اگر دلسوزان و شیعیان اهل بیت(ع) و مسئولان هیئات مذهبی، برنامه های خود را در این ماه های مهم، در مساجد برگزار کنند، حتما حرکت آنها در مسیر معارف قرآن و اهل بیت(ع) بیشتر می شود.

 

 

امام جماعت مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) افزود: من طی 40 سال فعالیت در این مسجد، چند روز پیش از آغاز ماه محرم، با همکاری اعضای هیات امنا و پایگاه بسیج، مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) را سیاهپوش می کنیم و به این صورت، خود را آماده برگزاری باشکوه و گسترده سوگواری های شهادت امام حسین(ع) می کنیم.

 

این استاد اخلاق حوزه علمیه و نویسنده و پژوهشگر حوزه های دین، فرهنگ و اندیشه اسلامی خاطرنشان کرد: در ماه های محرم و صفر، هر شب چند برنامه در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) برگزار می شود، که سخنرانی من، آغازگر برنامه های هر شب است؛ و پس از آن، هیات امام جعفر صادق(ع) و برخی دیگر از هیات های مذهبی تهران، برنامه های سوگواری را در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) برگزار می کنند. همچنین ویژه برنامه‌های گسترده‌ای در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می‌کنیم.

 

آیت‌الله آیت میردامادی گفت: رویکرد ما در برگزاری همه برنامه‌های دینی و ملی به ویژه در ماه‌های محرم، صفر و رمضان «معرفت‌افزایی و بصیرت‌افزایی» مردم است، بنابراین ما به صرفِ برگزاری برنامه‌های مذهبی بسنده نمی‌کنیم.

 

یادآور می‌شود؛ مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) در تهران، خیابان خاوران، خیابان نفیس واقع شده است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: