کد خبر: 3745273
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
گروه معارف ــ استاد دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه با اشاره به اینکه مهمترین هدف هیئت‌ها باید بصیرت‌افزایی در ایام محرم باشد، گفت: اقامه عزای محرم راز ماندگاری اسلام و شیعه است.

اقامه عزای محرم راز ماندگاری اسلام و شیعه است

مسعود حمیدی، استاد دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه، با بیان اینکه شیعیان و عاشقان اهل‌‌بیت(ع) با فرارسیدن محرم برای پاسداشت قیام کربلا تلاش می‌کنند، گفت: هیئت‌های عزاداری باید در مسیر تحکیم عقاید مردم و معارف اهل‌بیت(ع) همت کنند.
وی با اشاره به جایگاه و کارکرد هیئت‌های مذهبی در بین جوانان، افزود: هیئت‌های مذهبی باید برنامه‌های ویژه‌ای برای ریشه‌کنی آسیب‌هایی که گریبان اجتماع را گرفته است داشته باشند.
حمیدی تصریح کرد: امروز بسیاری از جنبه‌های اخلاقی در جامعه به دست فراموشی سپرده شده و در این ایام هیئت‌های مذهبی وظیفه دارند تا کارکرد اخلاقی اهل‌بیت(ع) را در صحنه جامعه پیاده کنند.
استاد دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه با بیان اینکه اقامه عزای محرم راز ماندگاری اسلام و شیعه است، اظهار کرد: حماسه عاشورا دارای پیام‌های بزرگی است که باید در این ایام مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: هیئت‌های عزاداری باید سعی کنند تا به سمت عزاداری حقیقی گام بردارند چراکه محرم ایام رسیدن جامعه به فضیلت‌ها است.
حمیدی افزود: هیئت‌های عزاداری باید جوانانی را که در این ایام جذب این پایگاه‌های مردمی می‌شوند با ارائه برنامه‌های مختلف در برابر ناهنجاری‌های اجتماعی بیمه کنند و گام‌هایی برای حفظ ارزش‌ها بردارند.
وی گفت: تجمع‌های هیئت‌های مذهبی باید در مسیر بصیرت‌افزایی و جذب جوانان باشد چراکه قیام عاشورا سرلوحه تمام جهانیان است.
استاد دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه در پایان تأکید کرد: ریشه بیداری جهان اسلام قیام امام حسین(ع) و الگو گرفتن از فرهنگ عاشورا است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: