کد خبر: 3745305
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
گروه شهرستان‌ها - مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: مجالس حسینی باید به جای مظلوم‌پروری، ظلم‌ستیز و قهرمان‌پرور شده و مردم را از بی‌تفاوتی خارج کند.

آثار مجالس محرم ظلم ستیزی و قهرمان پروری است 

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان دیروز، 18 شهریور، در همایش طلایه داران هدایت در سبزوار گفت: مجلس امام حسین(ع) باید قهرمان‌پرور باشد و مردم را از بی تفاوتی خارج کند.
وی با اشاره به اینکه ماه محرم به واسطه برگزاری مجالس عزاداری امام حسین(ع) و مجالس اهل بیت عصمت طهارت(ع) ماه پاکسازی از گناه است، افزود: هنر مبلغ این است که این پاکسازی را در بین مخاطبین خود با کاهش جرم و جنایت و کاهش گناه در ایام دیگر سال تداوم بخشد.

مجالس حسینی به جای مظلوم‌پروری ظلم‌ستیز باشند
وی با تاکید بر اینکه مجالس حسینی باید به جای مظلوم پروری ظلم ستیز باشند و به جای عادت شدن گریه، مردم را به عبادت خدا برسانند، تصریح کرد: این مجالس عزاداری باید به نحوی برگزار شود که مردم بعد از مراسم متواضع و فروتن شوند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: لازم است سخنرانان به نحوی مطالب را بیان کنند که مردم طلبکار از امام نشوند. یکی از وظایف مبلغان و مبلغات خرافه زدایی است.
وی خطاب به مداحان بر لزوم جلوگیری از پایین بردن معارف و شان ائمه اطهار(ع) تاکید کرد و گفت: در فرازهایی از زیارت عاشورا قاتلان سید الشهدا(ع) لعن شده‌اند. فتنه‌های سیاسی، فرهنگی، نظامی و... در این فراز از زیارت عاشورا بیان شده که سخنرانان با تسلط بر معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، در قدم اول معرفت نسبت به حق ائمه اطهار(ع) داشته باشند و در قدم بعدی مردم را به اطاعت خدا برسانند.

مبلغان با انگیزه جهادی و تربیت نیروی جهادی عاطفه را به رابطه برسانند
حجت‌الاسلام لطفیان با تاکید بر اینکه مبلغان با انگیزه جهادی و تربیت نیروی جهادی عاطفه را به رابطه برسانند و با نوآوری در امتداد مسیر گذشتگان حرکت کنند، تصریح کرد: مجلسی که در آن عمود خیمه دین نباشد و معارف عقیدتی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بیان نشود، خیمه سیدالشهدا(ع) نیست.
وی با بیان اینکه مجلس عزاداری نباید سکولار باشد، افزود: مجالس عزاداری سیدالشهدا(ع) باید وحدت‌آفرین، بدون وهن، با اخلاص و ولایت‌محور شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به فرازهایی از زیارت ناحیه مقدسه و سخنان رهبر معظم انقلاب در این خصوص افزود: آثار مجالس محرم و صفر ظلم ستیزی و قیام برای چیره شدن بر دشمنان اسلام است. مبلغ نیز باید به نحوی این مطالب را بیان کند که بلیغ، لین و سدید باشد و مایه هدایت و ارشاد مردم شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: