کد خبر: 3745363
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
گروه اجتماعی- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهشهر در آستانه بازگشایی مدارس از توزیع 220 بسته تحصیلی در قالب مهر تحصیلی در سطح شهرستان خبر داد.

توزیع بیش از 220 بسته مهر تحصیلی در بهشهر

به گزارش ایکنا از مازندران حجت الاسلام شجاعی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهشهر امروز یکشنبه 18 شهریورماه در مراسم مهر تحصیلی که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهشهر برگزار شد ضمن معرفی حضرت خدیجه بعنوان یک واقف واقعی که تمام دارای خود را وقف دین و اسلام کرد، گفت: افرادی همچون آقامیرزا مهدی اشرفی که با نیت کمک به تحصیل دانش اموزان بی بضاعت دارایی خود را وقف می کنند از جمله کسانی هستند که با توجه به ضرورت و نیاز روز و آینده نگری هم نامشان و هم ایده شان برای اینده گان ماندگار می شود.
وی افزود: امروز اداره اوقاف بهشهر بسته هایی که اهدا می کند شامل کیف، قلم، دفتر و سایر نوشت افزار است که در مجموع برای خرید آنها حدود 200 میلیون ریال هزینه شده است.
شجاعی  از تامین هزینه خرید این بسته‌ها از محل موقوفات مربوط به کمک تحصیلی و کمک‌های خیرین خبر داد و تصریح کرد: این هدایا در بین دانش اموزان بی بضاعت تحت پوشش کمیته امداد خمینی و بهزیستی توزیع می شود.

وی افزود: این شهرستان دارای 860 موقوفه و 3 هزار و  262 رقبه است که از مجموع در آمد حاصل این موقوفات 70 درصد برای عزاداری و همچنین از موقوفه مرحوم آقا میرزا مهدی اشرفی در طرح تحصیلی دانش اموزان و دانشجویان بی بضاعت هزینه می شود. 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهشهر  با بیان اینکه واقفان باید با نگاه به نیاز روز جامعه به وقف در حوزه هایی مانند آموزش و درمان بپردازند افزود: اجرای امینانه نیات واقفان از وظایف اصلی اداره اوقاف است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: