کد خبر: 3745417
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
گروه فعالیت‌های قرآنی - سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری از فعالیت ۱۷۵ موسسه و خانه قرآن شهری و روستایی در استان خبرداد.

فعالیت 175 مرکز قرآنی در چهارمحال و بختیاری

محسن تقی‌پور، سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، گفت: در شش ماهه ابتدای سال جاری و از نیمه تیر ۹۷ سهمیه اجرای آموزش 2 هزار و 900نفر به موسسات تحت نظارت هیئت رسیدگی و خانه‌های قرآن شهری و روستابی استان ابلاغ شده است.
وی با اشاره به برنامه سازمان دارالقرآن الکریم در سال جاری برای تربیت 40 هزار حافظ جزء ۳۰ و آموزش ۶۱ هزار نفر در قالب آموزش‌های عمومی در سطح کشور بیان کرد: از مجموع این تعداد در شش ماهه ابتدای سال جاری، تعداد هزار و 50 نفر در رشته حفظ جزء ۳۰ و تعداد هزار و 850 نفر در زمینه قرائت سطح ۱و ۲، و فصیح‌خوانی در استان چهارمحال و بختیاری با حمایت و هدایت اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی در حال تعلیم هستند.
سرپرست اداره امور قرآنی با تاکید بر نقش اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت برای واگذاری و نظارت بر طرح‌های قرآنی افزود: برای تشریک مساعی و تثبیت جایگاه اتحادیه قرآنی سعی شده تا حد امکان فعالیت‌های اجرایی از طریق اتحادیه به موسسات و خانه‌های قرآنی استان واگذار شود و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
وی گفت: تعداد 175موسسه فرهنگی قرآن و عترت و خانه قرآن شهری و روستایی در چهارمحال و بختیاری به فعالیت در حوزه‌های مختلف آموزش عمومی و تخصصی قرآنی فعالیت دارند.
تقی‌پور از تدارک 20 عنوان برنامه برای سال ۹۷ نیز خبر داد و گفت: برای امسال 20 عنوان برنامه تدارک دیده‌ایم که در حوزه‌های آموزش، کارگاه استعدادهای قرآنی، برگزاری جشنواره قرآنی کودک و نوجوان، برگزاری همایش تخصصی حافظان، حمایت از جلسات ثابت حفظ محوری قرآن کریم، حمایت از تربیت کادر متخصص آموزشی، حمایت از برگزاری کرسی های ثابت تلاوت قرآن کریم، حمایت از جلسات و حلقه های تفسیر ودیگر برنامه ها در حال اجرا در سطح استان هستند.
وی با تاکید بر ضرورت ارسال گزارشات کامل و دقیق شش ماهه مدیران و کارشناسان قرآنی برای جذب اعتبارات حوزه آموزش عمومی تصریح کرد: مدیران مراکز قرآنی و کارشناسان باید فرم های اطلاعات کلاس ها و فرم های اطلاعات کلی را به صورت کامل و دقیق ارسال نمایند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: