کد خبر: 3745448
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
گروه اجتماعی ــ مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: همانند روال سال‌های گذشته نماز ظهر عاشورا در مساجد، حسینیه‌ها و تکایای این استان برگزار می‌شود.

اقامه نماز ظهر عاشورا در مساجد اردبیل در روز عاشورابه گزارش ایکنا از اردبیل، الله‌شکر عبدی، مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل‌ روز گذشته، ۱۸ شهریورماه در جلسه هماهنگی برگزاری نماز ظهر عاشورا در این استان تصریح کرد: همچون سنوات گذشته نماز ظهر عاشورا در مساجد، حسینیه‌ها و تکایای اردبیل برگزار می‌شود تا عزاداران مکتب حسینی با اباعبدالله الحسین(ع) تجدید میثاق کنند.
وی با اشاره به این که تداعی تجدید میثاق با آرمان‌های امام حسین(ع) با شکوه نماز ظهر عاشورا تجلی می‌شود گفت: تمامی برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات لازم در این زمینه انجام یافته تا این مراسم به صورت باشکوه و منظم برگزار شود و مراسمی در شأن مکتب حسینیت و عاشورا داشته باشیم که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.
مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: باید یک صحنه بزرگ از روز عاشورا در جامعه ترسیم شود تا بتوانیم به عنوان پیروان این مکتب به اهداف والای واقعه تاریخی عاشورا دست یابیم و نسل‌های آینده بدانند که ارزش این واقعه تاریخی تا چه حد ارزشمند بوده است و درس عبرت بزرگی برای آنان باشد.
عبدی تصریح کرد: اقامه نماز ظهر عاشورا می‌تواند دل‌ها را به خداوند نزدیک‌تر کند که این مسئله سبب می‌شود تا بتوانیم از این طریق وحدت و یکپارچگی را در بین مسلمانان ایجاد کنیم و تاریکی‌ها را برای دریغ شدن از فرائض این ماه معنوی و ارزشمند دور نگهداریم که تمامی این موارد برای ما بسیار حائز اهمیت است.
وی اظهار کرد: تمام تلاش ما بر این است که برنامه‌های ماه محرم و برنامه‌های عزاداری این ماه به شکل باشکوه و منظم برگزار شود و بتوانیم برنامه‌هایی در شان حسینیت و مکتب عاشورا داشته باشیم که این مسئله در حال حاضر برای ما بسیار حائز اهمیت بوده و انتظار می‌رود مسئولان و مدیران اجرایی تعامل و همکاری‌های لازمی در این زمینه داشته باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: