کد خبر: 3745450
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
گروه اجتماعی ــ شهردار اردبیل از اجرای طرح «هر عزادار، یک پاکبان محرم» با شعار «شهری به پاکی دل‌های عزادارانش» در ایام ماه محرم در این استان خبر داد.

اجرای طرح «هر عزادار، یک پاکبان محرم» در اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، حمید لطف‌اللهیان، شهردار اردبیل‌ روز گذشته، ۱۸ شهریورماه در جلسه هماهنگی اجرای طرح پاکبان محرم در اردبیل تصریح کرد: طرح «هر عزادار، یک پاکبان محرم» در ایام ماه محرم در سطح شهر اردبیل اجرا می‌شود که شعار این طرح «شهری به پاکی دل‌های عزادارانش» در نظر گرفته شده است و اقدامات فرهنگی در راستای ترغیب مردم برای مشارکت در این طرح انجام می‌شود.
وی با اشاره به استقبال عمومی از اجرای طرح پاکبان محرم در روز‌های تاسوعا و عاشورای سال‌های گذشته تصریح کرد: پاکیزه نگه داشتن معابر و خیابان‌ها با استفاده از ظرفیت مردمی و جمع‌آوری زباله‌های نذورات در سطح شهر از مهمترین اهداف اجرای این طرح بوده که این امر نیازمند فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی است.
شهردار ادبیل افزود: اردبیل نخستین شهری بوده که این طرح در آن اجرا و به عنوان الگویی برای سایر شهر‌های کشور معرفی شده است که تلاش و جدیت بر این است تا با جلب هر چه بیشتر مشارکت مردمی زمینه برای اجرای بهتر این طرح را در مقایسه با سال‌های گذشته در استان فراهم آوریم.
لطف‌اللهیان از مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد برای اجرای این طرح در شهر اردبیل خبر داد و گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در تمامی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی که توسط شهرداری اجرا می‌شود مشارکت و همکاری لازم را داشته و در پیشبرد اهداف توسعه فرهنگی شهر یاریگر شهرداری هستند.
وی ماه محرم را فرصتی مناسب برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: با توجه به مشاکت بالای مردمی در مراسم و آئین‌های عزاداری ماه محرم باید تلاش کنیم تا از این فرصت برای فرهنگسازی توسعه زیرساخت‌های فرهنگی شهر اردبیل استفاده کنیم. شهردار اردبیل توسعه حقوق شهروندی و نگاه توسعه یافتگی با محوریت انسان توسعه‌یافته را از رویکرد‌های اصلی و مهم برنامه‌ریزی شهری و عامل توسعه و پیشرفت در اردبیل دانست و بیان کرد: در این زمینه فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی نقش و اهمیت بسزایی دارد که انتظار می‌رود نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در این حوزه بیش از گذشته پررنگ‌تر شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: