کد خبر: 3745499
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
حسینی:
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تأکید بر اینکه برای تحقق ۱۰ میلیون حافظ قرآن باید از خودمان حفظ را شروع کنیم، گفت: از سوی سازمان اوقاف به ۲۶۰ حافظ کل قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان کمک هزینه سفر به عتبات اهدا خواهد شد.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور امروز، 19 شهریورماه در جشنواره ملی «جبرئیل امین» که به منظور تجلیل از 260 حافظ کل قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان برگزار شده است، گفت: نبی مکرم اسلام(ص) فرمودند چند نقطه بر روی زمین نورافشان می‌کند برای اهالی آسمان همانطور که ستاره‌ها برای اهل زمین نورافشانی می‌کنند یکی از نقاط جایی است که قرآن تلاوت می‌کند و بدون تردید و بدون مبالغه امروز یکی از نقاط بسیار نورانی در ایران اسلامی این مکانی است که صدها حافظ کل قرآن کریم در آنجا جمع شده‌اند.
وی افزود: کاری که این حافظان قرآن انجام داده‌اند در طول یکسال گذشته متأسفانه برخی از ما تا آخر عمرمان هم انجام نمی‌دهیم با اینکه امام صادق(ع) فرمود شایسته نیست روزی بر مؤمن بگذرد و حداقل 50 آیه از قرآن را نخواند در بین ما ممکن است کسانی باشند که روزها آیه‌ای از قرآن را تلاوت نکنند اما این جوانان در طول سال چندین بار قرآن را ختم کرده‌اند که پیامبر فرمودند وقتی مومن قرآن را ختم می‌کند یک دعای مستجاب نزد خداوند دارد.
حسینی با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حفاظ قرآن محقق شود، باید از خودمان شروع کنیم، گفت: اگر شروع به حفظ قرآن نکنیم خانواده و دوستان و شاگردان و همکاران آن ها هم شروع نخواهند کرد و دلیل اینکه خیلی از اتفاقات در کشور ما آغاز نمی‌شود، این است که ما از خودمان آغاز نمی‌کنیم.

مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) را بیت‌السرور آن حضرت بنامیم
وی با اشاره به فعالیت‌های مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) گفت: من این مؤسسه را بیت السرور حضرت زهرا(س) می‌دانم زیرا اتفاقی که در این مؤسسه رخ می‌دهد موجب شادی و سرور قلب آن حضرت می شود نه حزن ایشان چنانچه فرمودند من از دنیای شما سه چیز را دوست می‌دارم و تلاوت قرآن در رأس آن هاست.

حفظ قرآن؛ اولویت نخست سازمان اوقاف و امور خیریه
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ضمن قدردانی از مسئولان بیت‌الاحزان و استان فارس گفت: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور حفظ قرآن را اولویت اول این سازمان معرفی کردند.
حسینی ادامه داد: اگرچه حق حافظ قرآن بسیار بالاست و امثال ما نمی‌توانیم حقی از اینان ادا کنیم؛ لذا علاوه بر هدایای معنوی که اینان اخذ خواهند کرد از سوی سازمان اوقاف کمک هزینه سفر به عتبات عالیات برای 260 حافظ کل قرآن اهدا خواهد شد.

همکاری تمام دستگاه‌های فرهنگی کشور برای تربیت حافظان قرآن
وی با بیان اینکه امسال همه دستگاه های فرهنگی کشور دست به دست هم دادند برای اینکه وارد دروازه‌های حفظ قرآن در ایران اسلامی شویم، گفت: ورود حفظ قرآن، حفظ جزء سی‌ام قرآن است لذا طرح ملی 1452 با هدف حفظ جزء سی‌ام در نظر گرفته شد که از تابستان امسال آغاز شد.

اهدای 35 هزار جایزه ارزشمند به برگزیدگان آزمون سراسری حفظ قرآن
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در اسفندماه امسال آزمون حفظ قرآن با مشارکت سازمان اوقاف، آموزش و پرورش، بسیج، سازمان تبلیغات و وزارت ارشاد برگزار خواهد شد و بیش از 35 هزار جایزه ارزشمند اعم از خودرو و صدها کمک هزینه سفر به عتبات و هزاران جایزه ارزشمند به آنان اعطا خواهد شد
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که گفتمان ما قرآن باشد و حاکمیت ما در نظام‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی از آن قرآن باشد زیرا انقلاب ما انقلابی برای حاکمیت قرآن بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: