کد خبر: 3745513
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
آیت‌الله میردامادی هشدار داد:
گروه حوزه‌های علمیه ــ آیت‌الله سیدباقر میردامادی، استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: خرافه‌گویی، دروغ‌پردازی و برخی دیگر از انحرافات، به دلیل نظارت نداشتن روحانیون اصیل، باسواد و دغدغه‌مند بر فعالیت برخی از هیئت‌های مذهبی، در کشور فراوان شده است.

افزایش خرافات در مجالس مذهبی به دلیل فاصله گرفتن از «روحانیت اصیل»به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله سیدباقر میردامادی، این استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: اگر برنامه‌های دینی و ملی هیئات مذهبی در مساجد و با مدیریت ائمه جماعات برگزار شود، حتما چنین انحرافاتی ظهور نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه عزاداری‌های ماه محرم و سایر مناسبت‌های دینی باید مسجد محور باشند، افزود: مسئولان و سیاست‌گذاران مساجد باید از سیاست‌زدگی و جناح بازی دوری کنند تا هیئت‌های مذهبی به حضور مستمر در این خانه‌های خدا تشویق شوند.

نماینده آیت‌الله العظمی نوری همدانی افزود: بنده با حسینیه‌ها و برگزاری برنامه‌های دینی در آنها مخالف نیستم، اما همگان باید بدانند که مساجد بهترین مکان برای برگزاری برنامه‌ها در مناسبت‌های دینی است، البته از برخی اعضای هیئت امنای مساجد گلایه داریم که گاهی اجازه برگزاری چنین برنامه‌هایی را در مساجد نمی دهند.

امام جماعت مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) عنوان کرد: من طی 40 سال، امامت جماعت در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) همیشه مشوق برگزاری برنامه‌های دینی و انقلابی در مساجد بوده ام و به همین دلیل در طول سال برخی هیئت‌های مذهبی مانند «هیات ائمه اطهار(ع)» و «هیات امام جعفر صادق(ع)» در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) مراسم سوگواری یا مولودی برگزار می‌کنند.

این استاد اخلاق حوزه علمیه با بیان اینکه اینکه خرافه‌گویی، دروغ‌پردازی و برخی دیگر از انحرافات، به دلیل نظارت نداشتن روحانیون بر فعالیت برخی از هیئت‌های مذهبی، در کشور فراوان شده است، اظهار کرد: اگر برنامه‌های دینی و ملی هیئات مذهبی در مساجد و با مدیریت ائمه جماعات برگزار شود، حتما چنین انحرافاتی ظهور نخواهد کرد.

میردامادی گفت: دل‌های مردم در ماه‌های محرم، صفر و رمضان بیش از هر زمان دیگری، آماده پذیرش آموزه‌های دینی و حقایق اسلامی است، بنابراین اگر دلسوزان و شیعیان اهل بیت(ع) و مسئولان هیئات مذهبی، برنامه‌های خود را در این ماه‌های مهم، در مساجد برگزار کنند، حتما حرکت آنها در مسیر معارف قرآن و اهل بیت(ع) بیشتر می‌شود.

امام جماعت مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) افزود: من طی 40 سال فعالیت در این مسجد، چند روز پیش از آغاز ماه محرم، با همکاری اعضای هیات امنا و پایگاه بسیج، مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) را سیاهپوش می‌کنیم و به این صورت، خود را آماده برگزاری باشکوه و گسترده سوگواری‌های شهادت امام حسین(ع) می‌کنیم.

این استاد اخلاق حوزه علمیه و نویسنده و پژوهشگر حوزه‌های دین، فرهنگ و اندیشه اسلامی یادآوری کرد: در ماه‌های محرم و صفر، هر شب چند برنامه در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) برگزار می‌شود، که سخنرانی من، آغازگر برنامه‌های هر شب است؛ و پس از آن، هئات امام جعفر صادق(ع) و برخی دیگر از هیئت‌های مذهبی تهران، برنامه‌های سوگواری را در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) برگزار می‌کنند همچنین ویژه برنامه‌های گسترده‌ای در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می‌کنیم.

میردامادی گفت: رویکرد ما در برگزاری همه برنامه‌های دینی و ملی به ویژه در ماه‌های محرم، صفر و رمضان «معرفت‌افزایی و بصیرت‌افزایی» مردم است، بنابراین ما به صرفِ برگزاری برنامه‌های مذهبی بسنده نمی‌کنیم.
یادآور می‌شود، مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) در تهران، خیابان خاوران، خیابان نفیس واقع شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: