کد خبر: 3745515
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
گروه فرهنگی - فراخوان یادبود مرحوم استاد محمدباقر کتابی از سوی مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان اعلام شد.

اعلام فراخوان یادبود استاد کتابی در اصفهان

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان، مدیر مرکز آفرینش های ادبی قلمستان با اعلام این خبر اظهار کرد: استاد محمدباقر کتابی مفسر قرآن و نهج‌البلاغه و استاد برجسته ادبیات فارسی دانشگاه اصفهان بودند که در فروردین‌ماه سال جاری به دیار باقی شتافتند.
الهه رضایی افزود: در این راستا مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان فراخوانی را با هدف جمع آوری هر آنچه که مربوط به این استاد عالیقدر است و می تواند به عنوان یادگاری از عمر پربرکت و شریف ایشان نگهداری و محافظت شود، منتشر کرده است.
وی ادامه داد: این فراخوان از همه اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و شاگردان استاد کتابی درخواست دارد تا هر آنچه را که در قالب کتاب، مقاله، پایان نامه و یا حتی دست نوشته‌ای از استاد در زمینه فعالیت‌های درخشان ایشان در حوزه‌های مختلف تفسیر قرآن کریم، تفسیر نهج‌البلاغه، تفسیر مثنوی و ... در اختیار دارند، به مرکز قلمستان واقع در مجموعه باغ غدیر، ساختمان الغدیر ارسال کنند.
وی تصریح کرد: حتی افرادی که بعد از فوت استاد نیز مقاله یا نوشتاری را درباره ایشان نوشته‌اند، می‌توانند این آثار را در اختیار مرکز قلمستان قرار دهند.
گفتنی است؛ استاد محمدباقر کتابی دارای دکترای الهیات و عرفان و فلسفه اسلامی از دانشگاه تهران و تحصیلات حوزوی در سطح عالی بود. او در طول عمر بابرکت خود از محضر اساتیدی همچون محمد مهریار، میرزا ابوالفضل همائی، حاج رحیم ارباب، حاج میرزا علی آقاشیرزای، آیت‌الله حاج شیخ مهدی نجفی، آیت اله حسین خادمی و آیت‌الله طیب بهره برده بود.
رجال اصفهان در علم و عرفان و ادب و هنر و مقدمه بر کتاب (وحدت وجود) تألیف مرحوم استاد فضل اله ضیاء نور از تالیفات مرحوم کتابی است. اشتغال در امور قضایی، استاد دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی، عضویت در انجمن آثار و مفاخر اصفهان از جمله مسئولیت های علمی و فرهنگی این استاد فقید بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: