کد خبر: 3745516
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
گروه اجتماعی - استاندار خراسان‌شمالی گفت: با توجه به اهمیت این فریضه الهی باید نماز در سطح همه مدارس استان برپا شود.

ضرورت برپایی نماز در همه مدارس خراسان‌شمالی

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، شب گذشته، 18 شهریور محمدرضا خباز، استاندار خراسان‌شمالی در شورای آموزش و پرورش با تاکید بر برپایی نماز در تمامی مدارس استان اظهارکرد: شعار سال تحصیلی جدید می تواند «بانماز و با ورزش، بانشاط و با ارزش» باشد، زیرا تجربه ثابت کرده که یکی از کارهایی که دانش‌آموزان به آن علاقه‌مند هستند برپایی نماز در مدارس است که البته این موضوع به منزله ادای دین و شکرانه نه اجباراست.
وی افزود: همه مدارس استان در سال تحصیلی جدید باید اقدام به برپایی نماز کنند و باید شرایط نماز خواندن دانش‌آموزان را فراهم کرد تا شهروندان خوبی برای جامعه تربیت شوند.
خباز با بیان اینکه اولویت اصلی همه مدیران مجموعه آموزش و پرورش باید تعلیم و تربیت دانش‌آموزان باشد، گفت: در چند سال اخیر یکی از امور مهم و جاری مدیران آموزش و پرورش رسیدگی به مشکلات مالی این مجموعه شده در حالی که نباید از امر تعلیم و تربیت و پرورش دانش آموزان غفلت کرد.
وی ادامه داد: ما فقط مسئول تعلیم دانش‌آموزان نیستیم بلکه مسئول پرورش و تربیت آنان هم هستیم بنابراین باید این موضوع بیشتر مورد توجه و تاکید قرار گیرد.
خبازدر خصوص روند پیگیری امور اردوگاه شهید چمران، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه این طرح ملی است، نباید از اعتبارات محدود استانی برای ادامه این امور بهره گرفت و باید از اعتبارات ملی استفاده کرد.
رئیس شورای آموزش و پرورش خراسان‌شمالی در باب بدهی‌های مجموعه آموزش و پرورش به شرکت‌های خدمات رسانی همانند آب، برق و گاز، گفت: با توجه به قانون جدید سال جاری که این مجموعه از پرداخت قبوض آب، برق و گاز معاف هستند اما قانونگذار شرط رعایت الگوی مصرف را تعیین کرده است که امیدواریم مدیران آموزش و پرورش موضوع رعایت الگوی مصرف را به دانش‌آموزان تاکید کنند.
خباز در خصوص کمبود فضاهای آموزشی شهرستان بجنورد، اظهار کرد: فضاهای آموزشی که در اختیار دانشگاه کوثر قرار گرفته ، اگر مورد استفاده آموزشی نیست، دوباره به مجموعه آموزش و پرورش بازگردد و در خصوص مجموعه دارالفنون نیز چون طبق قانون واگذار شده تنها با انجام مذاکره می‌توان این موضوع را حل کرد هر چند که هدف اصلی همه ما تعلیم و تربیت است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: