کد خبر: 3745520
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
مهدوی‎امین مطرح کرد:
گروه فرهنگی ـ مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان از برگزاری ۱۲ همایش «طلایه‌داران تبلیغ» در استان خبرداد و گفت: عده‌ای با احتکار به جنگ روانی دشمن دامن می‌زنند، دشمن همه توان خود را گذاشته که جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار نشود.

احتکار؛ دامن زدن به جنگ روانی دشمن

به گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام سعید مهدوی‌امین، مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان، امروز دوشنبه، ۱۹ شهریور در همایش «طلایه‌داران تبلیغ»، ویژه روحانیون و طلاب شهرستان خرم‌آباد، اظهارکرد: محرم مهم‌ترین ایام تبلیغی روحانیون است و در این راستا ۱۲ همایش طلایه‌داران تبلیغ در آستانه محرم در سطح استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به این‌که انقلاب و جهاد، مقاومت و عاشورا شکل دارد، مقاومت از مباحث مهم و نیاز اصلی جامعه اسلامی ذکر کرد و با بیان این‌که
درس عاشورا درس مقاومت است، تصریح کرد: در طول چهل سال نظام اسلامی، همواره در حال جنگ بودیم.
مهدوی‌امین با ذکر این مطلب که دشمن بر روی مشکلات اقتصادی تمرکز کرده است، اضافه کرد: بخش مهمی از مشکلات اقتصادی ریشه داخلی دارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه در کنار جنگ سخت و نرم‌ همواره جنگ روانی وجود داشته است، تصریح کرد: امروز هیچ کاستی وجود ندارد اما دشمنان با جنگ روانی جو جامعه را ملتهب می‌کنند.

تلاش دشمن برای برگزار نشدن جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب
وی با اشاره به این‌که عده‌ای با احتکار به جنگ روانی دشمن دامن می‌زنند، اظهارکرد: دشمن همه توان خود را گذاشته که جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار نشود.
مهدوی‌امین با تاکید بر بسترسازی مناسب برای ایجاد روح حماسه در مراسمات عاشورا، خاطرنشان کرد: ساماندهی جلسات هیئات مذهبی از وظایف روحانیون در ایام محرم است.
مدیرکل تبلیعات اسلامی لرستان با بیان این‌که یکی‌از برنامه‌های سازمان تبلیعات این است که هر مسجد ما یک مسجد ثبت شده داشته باشد، خاطرنشان کرد: در ازنا و الیگودرز در هر مسجد یک هیئت داریم.
وی با اشاره به این‌که ۲۹۰ نفر از سامانه سجام برای حضور در سطح استان در ایام محرم ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: برنامه‌های عزاداری با قرائت قرآن همراه با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی باشد.

سخنرانی‌های محرم مستند به آیات قرآن باشد
مهدوی‌امین با ذکر این مطلب که امروز تمام سخنرانی ها به صورت کلیپ در فضای مجازی منتشر می‌شود، گفت: روحانیون در سخنرانی‌ها به آیات قرآن استناد کنند.
مهدوی‌امین با تاکید بر توجه به اقامه نماز جماعت و نماز ظهر عاشورا و حضور کودکان و نوجوانان در هیئت‌‌ها، ادامه داد: بخشی مسئولیت‌ها به کودکان و نوجوانان و انتشار رسانه‌‌ای جلوه‌های زیبای برنامه‌‌های عزاداری مدنظر باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: