کد خبر: 3745539
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
گروه مسابقات ــ مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در اجرای گام اول طرح ساماندهی و ارتقای داوران مسابقات قرآن فراخوان شماره 2 را منتشر کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در اجرای گام اول طرح ساماندهی و ارتقای داوران مسابقات قرآن کریم کشور و به منظور بهبود فضای مناسب جهت داوری در مسابقات قرآنی کشور و تکمیل بانک اطلاعات داوران متعهد و متخصص فراخوان شماره 2 را منتشر کرد.
این فراخوان به شرح ذیل است؛ از تمامی داوران (اساتید، قاریان و حافظان) و داوطلبان واجد شرایط داوری ذیل که تاکنون موفق به ثبت نام در طرح ساماندهی داوران نشده‌اند در قالب سطوح ذیل
سطح 1 داوران مسابقات بین‌المللی سازمان اوقاف و امور خیریه، مسابقات کشوری اوقاف و امور خیریه و بین‌المللی سایر نهادها
سطح2 داوران مسابقات کشوری نهادهای سطح الف، استان‌های سطح الف سازمان اوقاف و امور خیریه، مسابقات استانی سطح ب سازمان اوقاف و امور خیریه و کشوری نهادهای سطح ب
سطح 3 داوران مسابقات شهرستانی سطح الف، ب وج سازمان اوقاف و امور خیریه و مسابقات متفرقه
دعوت می‌شود نسبت به ثبت اطلاعات، مشخصات و بارگذاری مدارک مربوطه خود در پایگاه مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران «قرآن ایران» به نشانی www.quraniran.ir بخش ثبت نام طرح ساماندهی و ارتقای داوران تا 31 شهریورماه اقدام کنند.
رشته‌ها شامل حسن حفظ، تجوید، وقف و ابتدا، صوت، لحن، متن و ادای همسرایی، هماهنگی و حسن اجرا، آداب و شرایط همسرایی و همخوانی، مفردات، ترجمه ومفاهیم، تفسیر و فن بیان و اصول اجرای دعاخوانی است وهر شخص صرفا می تواند یک یا دورشته از رشته‌های تخصصی فوق را انتخاب کند.
شرایط داوری این دوره از مسابقات شامل شرایط عمومی التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت‌فقیه، رعایت اخلاق حسنه و شئونات اسلامی و قرآنی در رفتار اجتماعی، حسن شهرت در محل سکونت، کار و در بین جامعه قرآنی، اتصاف به عدالت در قضاوت وعدم اشتهار به خلاف انصاف، دارا بودن مدرک حداقل کارشناسی یا معادل حوزوی آن (مدارک تخصصی حفظ کل و قرائت و یا مقامات اول تا پنجم و یا رتبه عالی و ممتاز مسابقات اوقاف و نهادهای معتبر در این بند معادل مدارک دانشگاهی محسوب می‌شوند)، داشتن سن متناسب با سطح داوری مسابقات حداقل 27سال، داشتن دقت و سرعت عمل لازم در نمره‌د‌هی و دارا بودن قدرت شنوایی و تشخیص بالا است.
همچنین شرایط اختصاصی داوری شامل داشتن آثار مرتبط با موضوع رشته تخصصی داوری (اعم از صوتی، تصویری ومکتوب)، داشتن کرسی تدریس یا تلاوت، آشنایی مؤثر با زبان عربی، داشتن قدرت تجزیه و تحلیل تلاوت متناسب با رشته داوری، آشنایی با مبانی، ارکان مسابقات و آیین‌نامه داوری مسابقات، برخورداری از مهارت قرائت، حفظ، تفسیر قرآن و نغمات اسلامی در آزمون شفاهی ارزیابی، گذراندن دوره‌های تخصصی داوری و یا تدریس، داشتن سوابق داوری و کسب رتبه برتر در مسابقات است.
بدیهی است اولویت حضور در عرصه داوری در تمامی مسابقات قرآنی کشور منوط به ثبت اطلاعات در سایت مربوطه است. متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 64872630-021 تماس بگیرند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: