کد خبر: 3745552
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
گروه اجتماعی - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان گفت: مردم نوع‌دوست و نیکوکار این استان در مرحله اول جشن عاطفه‌ها و در یک برآورد اولیه حدود ۶۰۰ میلیون تومان برای کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت اهداء کردند.

کمک حدود ۶۰۰ میلیون تومانی مردم گیلان در جشن عاطفه‌ها

محمدرضا جوادزاده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا از گیلان، با قدردانی از مشارکت و حضور گسترده مردم استان در مرحله اول جشن عاطفه‌ها، اظهار کرد: مردم نوع‌دوست و نیکوکار استان در مرحله اول جشن عاطفه‌ها و در یک برآورد اولیه حدود ۶۰۰ میلیون تومان برای کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت در قالب کمک‌های نقدی و غیرنقدی اهداء کردند.

وی با بیان اینکه امسال در جشن عاطفه‌های سالجاری ۵۰ پایگاه کمیته امداد و ۲۶ مرکز نیکوکاری کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کردند، افزود: کمک‌های مردم شامل حدود ۹۰ میلیون تومان به‌صورت نقدی و حدود ۵۰۰ میلیون تومان هم در قالب کمک غیر نقدی بوده است.

جوادزاده با بیان اینکه در حال حاضر 8 هزار دانش‌آموز و ۲ هزار دانشجوی نیازمند تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند، افزود: برای تأمین سبد تحصیلی هر یک از این دانش‌آموزان و دانشجویان ۳۰۰ هزار تومان نیاز است که امیدواریم تمام این مبلغ با کمک خیران و مردم نیکوکار استان تا پایان ماه جاری تأمین شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان با ابراز امیدواری از اینکه با کمک‌های بیش‌ازپیش مردم و خیران بتوانیم تا قبل از بازگشایی مدارس سبد تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت را تأمین کنیم، گفت: با توجه به فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین(ع) هر گیلانی می‌تواند به نیت پنج‌تن آل عبا(ع) مبلغ پنج هزار تومان برای تأمین سبد تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند اهداء کند.

وی با اشاره به اینکه مرحله دوم جشن عاطفه‌ها ۱۱ مهرماه سالجاری در سطح مدارس سراسر استان برگزار می‌شود، افزود: دانش‌آموزان و اولیاء آن‌ها کمک‌های خود را در قالب ۳۵۰ هزار پاکت نیکوکاری توزیع‌شده در سطح مدارس به همنوعان خود اهداء می‌کنند و کمک‌های جمع‌آوری‌شده به تشخیص مدیران مدارس صرف امور تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت می‌شود.

جوادزاده بابیان اینکه جمع‌آوری کمک‌های مردمی تا پایان مهرماه سالجاری ادامه دارد، یادآور شد: مردم نوع‌دوست گیلان می‌توانند کمک‌های خود را به‌صورت حضوری به دفاتر کمیته‌های امداد در سراسر استان و یا با شماره‌گیری کد #013*8877* و همچنین شماره تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷۷ و نرم‌افزار سکه برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت اهداء کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: