کد خبر: 3745554
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: تابستان امسال بیش از 6 هزار دانش‌آموز تحت پوشش این نهاد از آموزش‌ها و برنامه‌های فرهنگی طرح غنی‌سازی اوقات فراغت مددجویان بهره‌مند شدند.

بهره‌مندی ۶ هزار مددجوی سیستان‌وبلوچستانی از طرح اوقات فراغت

سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان ‌و بلوچستان، گفت: تابستان امسال بیش از 6 هزار دانش‌آموز تحت پوشش این نهاد از آموزش‌ها و برنامه‌های فرهنگی طرح غنی‌سازی اوقات فراغت مددجویان بهره‌مند شدند.
وی با بیان اینکه در این طرح چهار هزار و 70 دانش‌آموز دختر و دو هزار و 35 دانش‌آموز پسر شرکت کردند، ادامه داد: اوقات فراغت بخش مهمی از زندگی کودکان و نوجوانان است که نباید مورد غفلت واقع شود، چراکه فرصتی برای شناسایی و تقویت استعدادهای افراد است.
مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان بیان کرد: برنامه‌هایی که در طرح اوقات فراغت مددجویان گنجانده شده شامل آموزش اذان، روخوانی، قرائت و حفظ قرآن کریم، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مشاوره فردی و گروهی، آشنایی با انقلاب اسلامی، آسیب‌های اجتماعی، کتابخوانی و کتاب‌پژوهی می‌شود.
وی با بیان اینکه طرح غنی‌سازی اوقات فراغت منحصر به فصل تابستان نیست، افزود: در طول سال نیز برنامه‌های مختلفی تحت عنوان طرح‌های اوقات فراغت پیش‌بینی شده که دانش‌آموزان تحت حمایت می‌توانند برای پذیرش در کانون‌ها به دفاتر کمیته امداد امام(ره) در محل سکونت خود مراجعه کنند.
عبادی اظهار کرد: امسال دو کانون دائم و 120 کانون موقت در قالب طرح غنی‌سازی اوقات فراغت در زمینه‌های مختلف فعالیت داشتند؛ همچنین 10 درصد دانش‌آموزان تحت حمایت نیز از برنامه‌های اوقات فراغت سایر دستگاه‌ها بهره‌مند شدند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: