کد خبر: 3745578
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
گروه فرهنگی- رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند گفت: وظیفه ما در جامعه امروز شناسایی معروفاتی است که ترک شده یا فراموش شده و منکراتی که متأسفانه رواج پیدا کرده است.

شناسایی و ترویج معروف و منکر در جامعه؛ وظیفه شورای فرهنگ عمومی

به گزارش ایکنا از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی‌نیا رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند امروز 19 شهریور در شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند، با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و هفته اول این ماه تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: امام حسین(ع) علت اصلی قیامش را امر به معروف و نهی از منکر عنوان و در مقابل بزرگترین منکر زمان خود و برای بزرگترین معروف زمان خود یعنی زنده کردن اسلام قیام می‌کند و اگر قیام امام حسین(ع) نبود یقینا تمام اسلام از بین رفته بود.
وی افزود: مشابه آن قیام در کشور عزیزمان ایران اسلامی است که به رهبری امام خمینی(ره) مردم ایران بر بزرگترین منکر زمان خود که از بین بردن طاغوت بود، قیام کردند و پایه‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند ادامه داد: وظیفه ما در جامعه امروز شناسایی معروفاتی است که ترک شده یا فراموش شده و منکراتی که متأسفانه رواج پیدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه شورای فرهنگ عمومی شهرستان این است که معروفات را بگوید و مروج آنها باشد و منکرات را دفع کند که این یک وظیفه شرعی و قانونی است.

امر به معروف و نهی از منکر را ابتدا از خود آغاز کنیم سپس به دیگران انتقال دهیم
مغیثی‌نیا خاطرنشان کرد: از جمله معروفات نماز اول وقت است، همانطور که همه می‌دانید امام حسین(ع) در روز عاشورا به نماز ایستاد و متأسفانه در بحث منکرات جذب شدن به شبکه‌های مجازی، ماهواره، اعتیاد و بدحجابی از آن جمله است.
وی تصریح کرد: ابتدا باید خود و اعضای این جلسه و مسئولان از گناه اجتناب کنیم و نماز اول وقت را سرلوحه امور قرار دهیم سپس مردم و فرزندانمان را امر به معروف و نهی از منکر کنیم.
زینب سیف رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند نیز گفت: با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده و موافقت امام جمعه کمیته‌ تخصصی شورای فرهنگ عمومی با عضویت افراد سرشناس و صاحب‌نظر در بخش‌های مختلف کار خود را در شهرستان آغاز کرده و در نخستین جلسه خود با حضور مدیران دستگاه‌های خدمت‌رسان اقدام به برنامه‌ریزی در زمینه فرهنگ صحیح مصرف در بخش‌های مختلف کرده است.
وی با اشاره به تشکیل بنیاد صیانت از نهاد خانواده و تعیین هیئت مؤسس و هیئت امنای این بنیاد افزود: با همکاری و هماهنگی‌های به عمل آمده با دادستان این بنیاد به‌زودی کار خود را به صورت رسمی و قانونی در شهرستان آغاز خواهد کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: