کد خبر: 3745586
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
گروه اجتماعی - یکی از اساتید دانشگاهی با اشاره به اینکه خرافات یکی از بلاهای محافل مذهبی از جمله محفل امام حسین(ع) است، افزود: وظیفه ما بالا بردن سطح دانش و بینش مخاطبان و نزدیک شدن به واقعیت کربلاست.

خرافات یکی از بلاهای محافل مذهبی از جمله محفل امام حسین(ع) است

به گزارش ایکنا از کردستان، دوره آموزشی «آسیب‌شناسی مجالس دینی» با حضور مسئولان هیئات مذهبی، مداحان اهل بیت(ع)، کانون‌های فرهنگی و تبلیغی شهرستان سنندج امروز، 19 شهریورماه در مجتمع نور استان برگزار شد.
حسن کرمی، دکترای الهیات و یکی از اساتید دانشگاه کرمانشاه در کارگاه آموزشی «آسیب‌شناسی مجالس دینی» اظهار کرد: کسی که وارد یک محفل مذهبی می‌شود باید یک مطلب جدید را از آن محفل یاد بگیرد که در غیر این صورت عمرش تباه شده است.
وی با اشاره به اینکه خرافات یکی از بلاهای محافل مذهبی از جمله محفل امام حسین(ع) است، افزود: وظیفه ما بالا بردن سطح دانش و بینش مخاطبان و نزدیک شدن به واقعیت کربلاست.
این استاد دانشگاه عنوان کرد: بهترین الگو برای یادگیری واقعه کربلا کتاب «حماسه حسینی» شهید مطهری بوده که واقعیت کربلا در آن به خوبی بیان شده است.
وی یکی از آسیب‌های محافل مذهبی از جمله محفل امام حسین(ع) رنگ و بوی جناحی گرفتن آن مراسم است، بیان کرد: این امر سم مهلک، جنایت و خیانتی عظیم به جایگاه امام حسین(ع) است.
کرمی اعلام کرد: مسجد و حسینه از آن عموم مردم است ولی متاسفانه در مملکت ما هیأت امنا خود را صاحب اماکن مذهبی و مساجد دانسته و موجب رنگ و بوی جناحی گرفتن این مکان‌های مذهبی شده‌اند.
وی افزود: کشور ما یک مملکت دارای فرهنگ‌های متفاوت با ادیان و مذاهب مختلف است که می‌توان با استفاده از آن وحدت ایجاد کرد.
این استاد دانشگاه ادامه داد: یکی از آفت‌های جامعه روحانیت رسانه‌گریزی آن‌هاست در حالیکه یکی از فرقه‌های ضاله در کشور انگلیس 16 شبکه ضد اسلام و تفرقه‌افکن بین شیعه و سنی راه‌اندازی کرده است که می‌توان از آن‌ها به عنوان مصیبت‌های جهان اسلام نام برد.
وی با اشاره به وجود احادیث جعلی در مذاهب دینی ما یادآور شد: تعداد زیادی از این احادیث غلو و مبالغه هستند که این غلوها موجب خدشه دار کردن اصالت اهل بیت(ع) می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: