کد خبر: 3745601
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس دارالقرآن مازندران گفت: نهادینه کردن ارزش‌های قرآنی ـ دینی بین جوانان و نوجوانان از اصلی‌ترین برنامه‌های طرح مصباح‌الهدی و نورالهدی است و باید این طرح به عنوان پایلوت موفق قرآنی در کشور مورد توجه مسئولان فرهنگی ‌قرار گیرد.

 لزوم توجه به طرح مصباح‌الهدی و نورالهدی به عنوان طرح موفق قرآنی

سعید قربانی، رئیس دارالقرآن مازندران در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران، در حاشیه آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره قرآنی طرح مصباح‌الهدی و نورالهدی مازندران که در مشهد مقدس در حال برگزاری است، گفت: این طرح بومی با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی و آشنایی با مهارت های زندگی قرآنی در بین جوانان و نوجوانان مازنی در حال فعالیت است.
وی افزود: سیزدهمین جشنواره قرآنی طرح مصباح الهدی و نورالهدی با حضور 211 نفر از قرآن‌آموزان طرح 3 ساله مصباح‌الهدی و 63 قرآن‌آموز طرح 3 ساله نورالهدی به همراه قرآن‌آموزان طرح‌های سفیران، استعداد درخشان، مدیران و مربیان و کارشناسان قرآنی تبلیغات اسلامی مازندران  در اردوگاه فرهنگی تربیتی حضرت امام رضا(ع) مشهد مقدس در حال برگزاری است.

رئیس دارالقرآن مازندران تصریح کرد: بیشترین فعالیت‌های امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران بر مبنای کسب مهارت‌آموزی سبک زندگی قرآنی و ترویج سبک و مهارت‌های زندگی قرآنی است و امیدواریم با برنامه ریزی‌های بهتر در کاهش آسیب‌های اجتماعی که دغدغه جدی مقام معظم رهبری است گام های بسیار خوبی برداریم.

وی با اشاره به گسترش روز افزون آسیب‌های اجتماعی در نظام اسلامی، افزود: افزایش چشمگیر آسیب‌‌های اجتماعی در کشور زیبنده نظام اسلامی نیست و باید برای مهار این معضل امروز جامعه تلاش بیشتری در حوزه فرهنگ دینی به ویژه ترویج فرهنگ قرآنی صورت گیرد.

عضو شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی  با اشاره به گستردگی فعالیت‌های قرآنی در کشور، تصریح کرد: دشمنان قسم خورده به نظام مقدس جمهوری اسلامی هر روز با ترفندهای مختلف در حال برنامه‌ریزی، تبلیغ علیه جمهوری اسلامی هستند و با پاشیدن بذر ناامیدی و یآس در جامعه می خواهند نظام دینی را ناکارآمد جلوه دهند و با یاری خداوند تا به امروز نتوانستند به اهداف شوم و پلید خود در این حوزه دست پیدا کنند لذا باید جامعه قرآنی کشور با تولید آثار فاخر هنری و قرآنی و با برنامه‌ریزی دقیق در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی در مقابل این هجمه‌ها ایستادگی و مقابله کنند.

قربانی با اشاره به برگزاری آیین اختتامیه طرح مصباح الهدی و نورالهدی در جوار نورانی حرم مطهر رضوی در مشهد مقدس تاکید کرد: نهادینه کردن ارزش‌های دینی و قرآنی و انس با قرآن کریم در بین جوانان و نوجوانان از اصلی ترین برنامه‌های طرح مصباح‌الهدی و نورالهدی مازندران است و باید این طرح به عنوان پایلوت موفق قرآنی در کشور مورد توجه مسئولین فرهنگی کشور قرار گیرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: