کد خبر: 3745605
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ قاری قرآن کریم معتقد است، درک عظمت قرآن کریم، منوط به معرفت قرآن در تمامى ابعاد است، یعنى شناخت حقایق و معارف غیبى، اسرار و حکم، شرایع و احکام، قصص و امثال، محکم و متشابه، تأویل و تنزیل و ظاهر و باطن آن‌ که هر کدام بُعدى از ابعاد و جلوه‌اى از جلوه‌هاى قرآن کریم است.

درک عظمت قرآن، منوط به معرفت آن در تمامى ابعاد است

عبداله بخشیان، مدیر خانه قرآن امام صادق(ع) تسوج در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، گفت: درک عظمت قرآن کریم، منوط به معرفت قرآن در تمامى ابعاد است. یعنى شناخت حقایق و معارف غیبى، اسرار و حکم، شرایع و احکام، قصص و امثال، محکم و متشابه، تأویل و تنزیل و ظاهر و باطن آن، که هر کدام بُعدى از ابعاد و جلوه‌اى از جلوه‌هاى قرآن کریم است.
وی خفظ و قرائت قرآن را در تقویت حافظه تاثیرگذار دانست و ادامه داد: حفظ و قرائت قرآن را موجب تقويت حافظه مى‌‌دانند و درنتيجه در زندگى مسلمان تأثير مى‌گذارد و موجب پيشرفت در كارهاى علمى او مى‌شود.
مدیر خانه قرآن امام صادق(ع) تسوج یادآور شد: پيمودن مراتب كمال قرائت، هم‌چون رسيدن به مرحله تدبّر و عمل، مستوجب كمال ثواب و رضاى الهى و دريافت خيرات بيشتر و بهتر مى‌شود.
وی با اشاره به فرموده پیامبراکرم(ص) افزود: پیغمبر(ص) می‌فرمایند: قرآن سفره خداست، پس تا مى‌توانید از میهمانى او فرا گیرید، آن نور روشن و درمان سودمند است، آن را فرا گیرید؛ چرا که خدا با آموختن آن به شما شرافت مى‌بخشد.
بخشیان تاکید کرد: هرکس از قرآن روشنایی طلب نماید خداوند اورا منوّر فرماید و اگر آمورش را به آن وا گذارد خداوند او را حفظ کند و هرکس به قرآن توسل جوید خداوند نجاتش بخشد و کسی که آن را مقدّم بر هر چیزی بدارد خداوند اورا هدایت کند و هرکه از غیر قرآن هدایت طلبد خداوند او را به حالت گمراهی واگذارد و کسی که با آن انس و الفت داشته باشد خداوند او را به سعادت می‌رساند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: