کد خبر: 3745667
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
گروه اجتماعی ــ رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: مبلغان در ماه محرم با کلام تأثیرگذار خود به تبیین دستاوردهای روزی حلال و راهنمایی عموم جامعه بپردازند و پیامدهای اجتماعی گسترش حرام‌خواری را به مردم گوشزد کنند تا با ارشاد و تذکر مردم را از ابتلا به آن باز داشته شوند.

مبلغان پیامدهای اجتماعی حرام‌خواری را به مردم گوشزد کنند

به گزارش ایکنا از قزوین، در آستانه آغاز ماه محرم همایش «طلایه‌داران تبلیغ» ظهر امروز، 19 شهریورماه با حضور ائمه جمعه و جماعات، مبلغان(آقا و خانم) در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.
حجت‌الاسلام نورالله قدرتی، رئیس‌کل دادگستری استان قزوین در این همایش با بیان اینکه دشمنان برای آسیب زدن به ارکان نظام و زیر سؤال بردن خدمات سه قوه و بدبینی در مردم دندان تیز کرده‌اند، اظهار کرد: دشمنان و بدخواهان انقلاب می‌خواهند شیرینی دستاوردهای نظام و نعمتهای انقلاب را به کام مردم تلخ کنند و با ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان بی‌اعتمادی و ناامیدی را در جامعه گسترش دهند.
وی افزود: جنگ بزرگ اقتصادی تحمیل‌شده بر مردم ایران برای آحاد مانعی برای جشن چهل‌سالگی انقلاب است اما هوشیاری عموم مردم و مسئولان نخواهد گذاشت دشمنان به اهداف خود دست یابند.
این مسئول یادآور شد: دستگاه قَضایی در مقابل پرونده‌های چند هزار میلیارد تومانی با قاطعیت برخورد می‌کند و در این راه هیچ کوتاهی نخواهد کرد.
رئیس‌کل دادگستری استان قزوین با اشاره به توطئه‌های دشمنان تأکید کرد: وحدت و انسجام آحاد جامعه می‌تواند سدی در مقابل این‌گونه توطئه‌ها باشد چرا که چپ و راست سوار کشتی انقلاب اسلامی هستیم و اگر به این کشتی آسیب برسد همه غرق خواهیم شد.
وی اظهار کرد: دلیل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی چون آسیب‌های حوزه زنان و مردان و کودکان، طلاق، اعتیاد، فرار دختران، کنسرت‌های افراطی و مختلط، دزدی و اختلاس را باید در عواملی چون نظارت ضعیف دستگاه‌های بازرسی، قاطع نبودن احکام قضایی و بی‌لیاقتی برخی مدیران جستجو کرد و برای حل اساسی آن چاره‌ای اندیشیده شود.
رئیس‌کل دادگستری استان بیان کرد: وجود بیش از ۱۵ میلیون پرونده قضایی، ثبت سالانه ۲۰۰ هزار واقعه طلاق، 200 هزار نفر زندانی، خانواده‌های فاقد سرپرست، افزایش خانه‌های مجردی و کشته شدن سالانه ۲۰ هزار نفر در سوانح از جمله نگرانی‌هایی است که نیازمند تدابیر ریشه‌ای و کاربردی برای کاهش آن است.
وی با اعلام اینکه از ۳۷۰۰ زندانی استان ۵۰ درصد آن‌ها معتادان هستند، بیان کرد: این تعداد زندانی هزینه سنگینی به‌نظام تحمیل می‌کند لذا نیاز است به سمت کاهش آمار زندانیان و مجازات جایگزین حرکت کنیم.
این مسئول اضافه کرد: رواج حرام‌خواری در قالب‌های مختلف چون اختلاس، رانت‌خواری، تصرف مال نامشروع، کلاه‌برداری، دزدی و فساد موجب شده تا مشکلات جدی در جامعه ایجاد شود.
‌قدرتی در پایان خاطرنشان کرد: مبلغان در ماه محرم با کلام تأثیرگذار خود به تبیین دست آوردهای روزی حلال و راهنمایی عموم جامعه بپردازند و پیامدهای اجتماعی گسترش حرام‌خواری را به مردم گوشزد کنند تا با ارشاد و تذکر مردم را از ابتلا به آن باز داشته شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: