کد خبر: 3745697
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
گروه معارف - مدیر حوزه علمیه استان مرکزی گفت: رسالت انبیای الهی این است که اول خود عامل به موازین الهی بودند. ایمان پیامبر(ص) که خود اول عامل باشند زمینه جذب ایمان‌آورندگان را افزایش می‌داد؛ ازاین‌رو در مرحله آموزش رسالت الهی و معارف برای عمل خود ماست و پس از آن در مراحل بعدی درصدد تبلیغ رسالت الهی برآییم.

طلاب باید عامل به آموزه‌های دینی باشند/ لزوم حرکت در مسیر اهل‌بیت(ع)

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله کاظم سپاسی آشتیانی، مدیر حوزه علمیه استان مرکزی، امروز، 19شهریور‌ماه در جشن عمامه گذاری 35 طلبه که در مدرسه امام خمینی(ره) اراک برگزار شد گفت: امروز طلاب جوان در مسیری قدم می‌گذارند که انبیای الهی در آن مسیر حرکت کردند.

طلاب تنها از خدا بترسند
وی به آیه 39 سوره مبارکه «احزاب» که می‌فرماید؛ «الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ يَخْشَوْنَهُ وَ لا يَخْشَوْنَ أَحَداً إِلَّا اللَّهَ وَ كَفى بِاللَّهِ حَسِيباً، (این سنّت خداست در حق) آنان که تبلیغ رسالت خدا کنند و از خدا میترسند و از هیچ کس جز خدا نمیترسند و خدا برای حساب به تنهایی کفایت میکند» استناد کرد و افزود: خداوند در ادامه آیه یاد شده انبیای قبل از پیامبر(ص) را مبلغان رسالت الهی معرفی می‌کند. برای مبلغان «يَخْشَوْنَهُ وَ لا يَخْشَوْنَ أَحَداً إِلَّا اللَّهَ» بسیار حائز اهمیت است و مبلغان باید به آن بسیار توجه کنند.

مسیر تبلیغ، مسیر انبیای الهی است
مدیر حوزه علمیه استان تصریح کرد: وقتی انسان در مسیر تبلیغ ارزش‌های الهی و رسالت الهی قدم می‌گذارد در واقع در مسیر انبیای الهی قدم گذارده است، انبیا همان افرادی بودند که در مسیر الهی ملاحظه هیچ چیزی را نکرده و تنها از خدا می‌ترسیدند و از احدی جز خدا نمی‌ترسیدند، نظم آیه بی‌نظیر است اگر فردی از خدا نترسد از هر فردی غیر‌خدا می‌ترسد.
آیت‌الله سپاسی با بیان اینکه خوفی از انسان خدا‌ترس در دل افراد به ویژه دشمنان می‌افتد، اظهار کرد: افرادی که امروز معمم می‌شوند عزم خود را برای قدم گذاردن در مسیر اهل‌بیت(ع) و انبیای الهی جزم کنند و رسالت الهی را به معنای واقعی دریافت کرده و بیاموزند خود در وهله اول عمل کنند.

رسالت سنگین روحانیت
وی اضافه کرد: رسالت جامعه روحانیت سنگین است، اینکه یاد بگیریم تنها به دیگران آموزش دهیم رسالت انبیای الهی نیست، رسالت انبیای الهی این است که اول خود عامل به موازین الهی بودند. ایمان پیامبر(ص) که خود اول عامل باشند زمینه جذب ایمان آورندگان را افزایش می‌داد؛ ازاین‌رو در مرحله آموزش رسالت الهی و معارف برای عمل خود ماست و پس از آن در مراحل بعدی درصدد تبلیغ رسالت الهی برآییم.
آیت‌الله سپاسی گفت: برای تبلیغ در مسیر الهی نباید از هیچ مساله‌ای وحشت داشت چون وحشتی ندارد، چراکه وقتی فردی برای خدا باشد خدا برای اوست. انسانی که می‌داند در مسیری که قدم می‌گذارد مسیر هدایت الهی است به رضایت دیگران در مسیر اهمیت نمی‌دهد از طرفی می‌داند اگر برای خدا عمل کرد هرآنچه برای خدا باشد رشد می‌کند.

طلاب دغدغه امرار معاش نداشته باشند
این مقام مسئول در ادامه افزود: نبی مکرم اسلام در حدیثی فرمودند؛ «مَن طَلَبَ العِلمَ تَكَفَّلَ اللّه ُ لَهُ بِرِزقِهِ». با استناد به این حدیث طلبه نباید دغدغه امرار معاش داشته باشد. کسی که طالب علم باشد خداوند متعال مکفل رزق اوست. انسان باید در وادی خود را به خدا سپرده و معارف الهی را فرا گرفته برای عمل، و عمل کند برای اینکه به دیگران آموزش داده و تبلیغ کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: