کد خبر: 3745726
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
گروه اجتماعی- مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از اعزام 300 مبلغ به مناطق مختلف شهری و روستایی استان همزمان با ماه محرم خبر داد.

اعزام 300 مبلغ به مناطق مختلف شهری و روستایی مازندران در ایام محرم
به گزارش ایکنا از مازندران به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه مازندران حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی گفت: آگاه‌سازی مردم و جلوگیری از ورود و ترویج بدعت‌ها به عزاداری‌‌ها و مجالس عزاداری امام حسین(ع)، ترویج فرهنگ و انتقال پیام عاشورا در جوار بقاع متبرکه، امامزادگان، حسینیه‌ها، تکایا و موقوفات را از اهداف طرح بصیرت عاشورایی است.

وی ادامه داد: برنامه‌های لبیک یا حسین، احلی‌من‌العسل ویژه دانش آموزان، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی ویژه بانوان، نماز ظهر عاشورا در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی تدوین شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از محل درآمد موقوفات منطبق و در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش اجرا می‌شود.
وی افزود: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از 19 شهریور در سه مرحله دهه اول، دهه دوم و دهه سوم محرم با برنامه مختلف فرهنگی و مذهبی اجرا می شود.
حیدری با اشاره به وجود 14 هزار موقوفه در مازندران افزود : نیت 70 درصد موقوفات این استان، عزاداری و اطعام دهی در ایام محرم است.
مدیر کل اوقاف وامور خیریه مازندران از اعزام 300 مبلغ به مناطق مختلف شهری و روستایی استان همزمان با ماه محرم خبر داد و افزود: این مبلغان وظیفه پاسخگویی به شبهات مردم، سخنرانی در مراسم‌ عزاداری و بصیرت‌افزایی را بر عهده دارند.
وی افزود: هر چند تعدد موقوفات از جمله موارد خوشایند به شمار می رود اما فراوانی نیت واقف در یک مورد را باید با آگاهی سازی و شناساندن موارد جدید وقف معرفی کرد.

 انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: