کد خبر: 3745739
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
گروه سیاسی- سرپرست فرمانداری سقز گفت: فتح خرمشهر، نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس بود که با بررسی تحولات قبل و بعد از آن تاریخ جنگ، عوض و مدیریت جنگ به دست رزمندگان کشورمان افتاد.

فتح خرمشهر، نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس بود

به گزارش ایکنا از کردستان، کامیل کریمیان، سرپرست فرمانداری سقز امروز، 19 شهریورماه در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های گرامیداشت دفاع مقدس اظهار کرد: قدرتمند شدن ایران اسلامی در منطقه و عزتمند شدن مردم ایران در چشم مردم جهان و الگو شدن ایران برای همه ملت‌ها و دولت‌ها در ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی استکبار جهانی از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس بود.
وی افزود: ایجاد سرمایه عظیم انسانی، رشد و پرورش جوانان غیرتمند و رویش نیروهای انقلابی که با خلوص نیت از کیان ایران اسلامی دفاع کردند و تربیت نسلی که امروز مدیریت کشور را به دست گرفته‌اند از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس بود.
سرپرست فرمانداری سقز اعلام کرد: آنچه برای نسل باقی مانده از دفاع مقدس و مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی و برای نسل بعد از جنگ و نسل حاضر دارای اهمیت بسیار است، شناخت دقیق ابعاد دفاع مقدس و ارزش‌های نشأت گرفته از آن و همچنین استمرار و حفظ این دستاورد‌ها و ارزش‌هاست.
کریمیان با اشاره به اینکه توسعه، بازآفرینی و قبض و بسط تعدادی از مفاهیم از جمله شهادت از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس بود، بیان کرد: امروز به عنوان نمونه ، اردوهای راهیان نور، امکان خوبی برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس است.
وی با مروری سریع تاریخ دفاع مقدس، عنوان کرد: فتح خرمشهر، نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس بود که با بررسی تحولات قبل و بعد از آن، تاریخ جنگ، عوض و مدیریت جنگ به دست رزمندگان کشورمان افتاد.
امیر احمدی، جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سقز هم یادآور شد: برگزاری یادواره شهدای محله، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، رژه نیروهای مسلح، سخنرانی فرماندهان نظامی و انتظامی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، همایش پیاده‌روی خانوادگی، برگزاری نمایشگاه تجهیزات جنگی، اعزام پزشکان به مناطق محروم، به صدا درآوردن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس و ویزیت رایگان بیماران از جمله برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این شهرستان خواهد بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: