کد خبر: 3745759
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۸
گروه اجتماعی- نماینده ولی فقیه در گیلان، بر ضرورت مراقبت ایثارگران از خانواده و فرزندان خود تاکید کرد و گفت: حفظ خانواده بزرگترین جهاد محسوب می‌شود و به مراتب مهمتر از جبهه‌های جنگ است.

حفظ خانواده بزرگترین جهاد محسوب می‌شود

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان عصر امروز، 19 شهریور در همایش نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس که تحت عنوان «عاشوراییان گیلان» در سالن اجتماعات مصلی رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه رزمندگان راست قامتان جاوید عرصه نبرد نابرابر هستند، اظهار کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس همواره خود را مدیون انقلاب و ارزش‌های نظام اسلامی می‌دانند.

وی بر حضور مداوم ایثارگران در عرصه‌های انقلاب اسلامی در راستای ادای تکلیف نسبت به نظام تاکید کرد و افزود: انقلاب اسلامی بزرگترین حادثه تاریخ چند هزار ساله ایران محسوب می‌شود و این دوره زیباترین دوره در کشور است.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه مردم و مجاهدان ما انسان‌های فرشته گونه‌ای هستند که توانستند ارزش‌های اسلامی را به جهان عرضه کنند، متذکر شد: انقلاب اسلامی عصاره تلاش تمام انبیای الهی است.

آیت‌الله فلاحتی، به بسیج دنیای کفر علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی سخت ترین دوران خود را تجربه می‌کند، زیرا سلطه طلبان دنیا می‌خواهند این قطعه نورانی که در زمین در حال نورافشانی است، را خاموش کنند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در اقتدار کامل است، بیان کرد: مردم پشتیبان نظام اسلامی هستند و با تمام قوا در مقابل دنیای کفر ایستادگی می‌کنند.

لزوم انتقال ارزش‌های نورانی انقلاب اسلامی به نسل معاصر

نماینده ولی فقیه در گیلان، تبلیغ سیاه‌نمایی جبهه خودی را از ترفندهای دشمنان دانست و متذکر شد: ایثارگران روحیه جهادی و پر تلاشی که در مدت بیش از 30 سال گذشته در خود ایجاد کردند، را باید حفظ کنند و تا آخر رخوت و سستی به خود راه ندهند.

آیت‌الله فلاحتی، خواستار انتقال ارزش‌های نورانی انقلاب اسلامی به نسل معاصر شد و اظهار کرد: چگونه زیستن و چگونه ماندن به هر وسیله مشروع باید به نسل‌های آینده انتقال پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه هزاران عالم در طول تاریخ اسلام زجر کشیدند و خون دل خوردند تا امام(ره) توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند، یادآور شد: امروز دشمن در درون جبهه خودی ناخواسته افراد را وادار به سیاه‌نمایی می‌کند.

امام جمعه رشت، به توقع انقلاب و نظام از ایثارگران اشاره کرد و افزود: نقد باید به گونه‌ای باشد که سیاه‌نمایی نشود؛ ضمن اینکه انقلاب و نظام از ایثارگران توقع دارد لکه‌های سیاه را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه در طول انقلاب اسلامی شاهد ریزش‌ها و رویش‌هایی بودیم، خاطرنشان کرد: امر مذکور طبیعی بوده و تاریخ ریزش مجاهدان را به ما نشان داده؛ بنابراین از گذشتگان باید عبرت بگیریم.

نماینده ولی فقیه در گیلان، بر ضرورت مراقبت ایثارگران از خانواده و فرزندان خود تاکید کرد و گفت: حفظ خانواده بزرگترین جهاد محسوب می‌شود و به مراتب مهمتر از جبهه‌های جنگ است.

آیت‌الله فلاحتی، با تاکید بر لزوم توجه به خانواده شهدا و ایثارگران توسط مسئولان، بیان کرد: ایثارگران باید سنگ صبور انقلاب باشند، اما مسئولان وظیفه دارند همیشه از مجاهدان عرصه جنگ یاد کرده و در تمام عرصه‌ها آنها را پشتیبانی کنند.

آغاز تدوین دانشنامه دفاع مقدس در گیلان

عباس بایرامی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان نیز، اظهار کرد: احداث موزه دفاع مقدس به عنوان نماد ایثار و شهادت اولویت برنامه‌های این اداره کل در استان است.

وی از آغاز تدوین دانشنامه دفاع مقدس در گیلان خبر داد و عنوان کرد: قرار است پنج جلد دانشنامه دفاع مقدس استان گردآوری و تدوین شود، اما با توجه به ایثارگری‌های استان اگر 50 جلد از این دانشنامه نوشته شود، کم است.

بایرامی، همچنین به آمار 72 هزار رزمنده غیر سرباز در گیلان اشاره کرد و گفت: تاکنون آثار یک ‌هزار و 700 نفر از رزمندگان استان جمع‌آوری شده و نسبت به آمار کشوری خوب بوده، اما نسبت به آنچه که باید برای نسل‌های آینده باقی بماند، اندک است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: