کد خبر: 3745767
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۴
‌گروه اجتماعی ـ استاندار یزد گفت: تشکیلات و دستگاه حضرت امام حسین(ع) بزرگ‌ترین نهاد مردمی ‌است و عزاداری‌های سرور و سالار شهیدان هر سال باشکوه‌تر و پر رونق‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود.

تشکیلات امام حسین(‌ع) بزرگ ترین نهاد مردمی است

به گزارش ایکنا از یزد، محمود زمانی قمی، استاندار یزد عصر روز گذشته در نشست شورای هیئت‌های مذهبی و عزاداری استان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، بیان کرد: نهضت حضرت امام حسین(ع) راه آزادگی و پایمردی را به ما نشان می‌دهد و هراندازه بتوانیم به راه حضرت سیدالشهدا‌ علیه السلام رجوع کنیم این استقامت را در خود و جامعه افزایش داده ایم.
زمانی قمی با بیان اینکه افتخار می کنم که از کودکی در مراسم روضه و عزاداری حضرت امام حسین(‌ع) بوده ام و خود را خدمتگزار خادمان آن حضرت می دانم، ادامه داد: تشکیلات و دستگاه‌ سرور و سالار شهیدان بزرگ ترین نهاد مردمی است و شاهد هستیم عزاداری‌های آن حضرت هر سال باشکوه تر و پر رونق تر از سال گذشته برگزار می شود.
وی افزود: این برکت را خدای متعال در نهضت عاشورا قرار داده است و اگرچه همه ما به عنوان دستگاه‌های دولتی وظیفه داریم در حوزه های مختلف از مراسم های هیئت های مذهبی حمایت کنیم اما آنچه مهم است اینکه تشکیلات امام حسین ع لنگ نهادهای دولتی نمی ماند.
زمانی قمی تصریح کرد: ما در شرایط جنگ اقتصادی با دشمنان نظام قرار داریم اما به فضل خدای متعال، هوشیاری و بیداری رهبر فرزانه انقلاب، آموزه های دینی و همراهی ‌و حضور همیشگی مردم از این شرایط عبور می‌کنیم و آنچه در شرایط فعلی دارای اهمیت است، این است که در منبرها و تریبون‌ها دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی و نظام را به مردم بیان کنیم.
استاندار یزد در پایان سخنان خود از برگزاری اجلاس پیرغلامان حسینی در سال آینده در استان یزد خبر داد و بر برپایی هرچه باشکوه تر این مراسم در حسینیه ایران تاکید کرد.
یادآور می شود در ادامه این جلسه تعدادی از مسئولان استان و اعضای هیئت های مذهبی به بیان مسائل و دیدگاه‌های خود در رابطه با برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) پرداختند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: