کد خبر: 3745796
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
گروه اجتماعی ـ نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر این‌که نفس عماره انسان به آسانی تسلیم این همه مشکلات نمی‌شود، مگر با ذوب در دین خدا شدن، گفت: معنویت، اخلاص، عرفان و ذوب در دین خدا شدن از فاصله دور نیز در چهره‌ شهید آیت الله مدنی ملموس بود.

 شهید آیت‌الله مدنی ذوب در اسلام و انقلاب بودند

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، آیت‌الله طه غیاث‌الدین محمدی، نماینده ولی فقیه در همدان عصر روز گذشته در مراسم بزرگداشت سی‌وهشتمین سالگرد شهادت دومین شهید محراب، آیت­الله مدنی در تبریز، با اشاره به اینکه تبریز و همدان صیغه برادر خواندگی دارند، و مراسم بزرگداشت این عالم ربانی در همدان نیز برگزار شده است، گفت: همدان وطن دوم شهید مدنی است اما مردم تبربز باید افتخارکنند که دو شهید محراب دارند و این در هیچ شهر دیگری نیست.

وی اظهار کرد: شهدای کربلا، دفاع مقدس و شهدای محراب از جمله انسان‌های آسمانی‌هستند که چهره حق و حقیقت را دیده و عاشق و فدا در راه خدا شدند.

آیت الله محمدی، با بیان اینکه مراسمی با نام شهید مدنی قطعاً سنگین و گرانبهاست، گفت: شهید مدنی خود را برای خدا و انقلاب اسلامی ایران وقف کرده بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با تاکید به اینکه اگر مراسم و گرامیداشت‌ها برای شهدا نباشد قطعاً یاد شهدا فراموش خواهد شد، تصریح کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب هر شهید یک پرچم اسلام است و وقتی شهدا فراموش شوند قطعاً نماز، جهاد و همه آرمان‌های شهدا فراموش شده و این نیز باعث فراموشی خداوند می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به این‌که بنی امیه به قدری شریان حیاتی آل علی(ع) را قیچی کردند که چهل زن با یک لباس نماز می‌خواندند، گفت: اکنون نیز تحریم شده‌ایم و باید بدانیم که جبهه‌ حق همیشه در محاصره جبهه‌ شرک، کفر و نفاق است. امروز باید جهادی عمل کنیم؛ امروز روز تقسیم غنایم نیست.

آیت‌الله محمدی با تاکید بر سختی‌هایی که ائمه‌ اطهار و یارانشان در مسیر اسلام متحمل شده‌اند، اظهار کرد: الان همه رفته‌اند دنبال تقسیم غنایم و همه می‌بینیم احتکارها را!

امام جمعه همدان، در ادامه به اهمیت کار نیروهای امنیتی اشاره کرد و افزود: داعش را دور تا دور کشور چیده‌اند و آمریکا ۲۰۰۰ داعشی در افعانستان تربیت می‌کند. در میانمار ۱۰۰ هزار مسلمان را آواره کردند که دست پلید اسراییل هم آنجا دخیل بود. در این بحبوحه باید شهید مدنی‌ها به میدان آمده و خود را قربانی کنند تا خوی و منش‌ آنان را یاد بگیریم و راهشان را ادامه دهیم.

وی با تاکید بر این‌که امروز ۳۰۰ میلیون عرب با ادعای مسلمانی و با آن همه امکانات در نتیجه‌ی فراموشی خدا، در دست چهار الی پنج میلیون صهیونیست ذلیل و اسیر هستند، خاطرنشان کرد: فلسفه برگزاری مراسم شهدا صرفا عرض ارادت و گریه نیست، بلکه فلسفه سازندگی و بالندگی دارد.

امام جمعه همدان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که «زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»، افزود: اگر این مجالس و یادبودها برای شهدا برپا نشده و فضایل و معرفتشان مطرح نشود یادشان نیز فراموش می‌شود و در نتیجه اهداف مقدس شهدا هم فراموش خواهد شد.

وی با بیان این‌که آذربایجان دژ مستحکم امنیت ایران اسلامی است، تاکید کرد: شهید مدنی ذوب در امام راحل و تسلیم محض اوامر وی بود.

آیت‌الله محمدی با تاکید بر این‌که تبریز مفاخر بسیاری دارد و باید این مفاخر را به صحنه آورده و معرفی کنیم تا مردم مطلع شوند، افزود: باید بزرگانی چون شهید مدنی را در جامعه زنده نگه‌داریم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر این‌که نفس اماره انسان به آسانی تسلیم این همه مشکلات نمی‌شود، مگر با ذوب در دین خدا شدن، افزود: معنویت، اخلاص، عرفان و ذوب در دین خدا شدن از فاصله دور نیز در چهره‌ شهید مدنی ملموس بود.

آیت الله محمدی، با اشاره به این‌که اکنون نیز برکت وجود شهیدمدنی به سبب تبعیدها در جای‌جای کشور جاری و ساری شده است، خاطرنشان کرد: او یک سر سوزن هم به فکر راحتی خود نبود و این ویژگی‌ها برای ما درس و عبرت است، هر چند که حتی از سوگواری سالار شهیدان هم آنگونه که باید بهره‌برداری نمی‌کنیم.

امام جمعه همدان قرآن را نسخه‌ تربیتی انسان دانست و گفت: سید محمد حسین طباطبایی افتخار تبریز بوده و به جرات می‌توان گفت که از زمان پیامبر اسلام تاکنون تفسیری به عظمت «تفسیر المیزان» نوشته نشده است.

وی در ادامه گفت: شهید مدنی شجره طیبه‌ای است که تمام ویژگی‌های اخلاقی‌اش برای ما درس و عبرت است.

آیت الله محمدی با اشاره به سخنی از شهید مطهری مبنی بر این‌که «گریه بر شهید، ثواب شرکت در حماسه شهید را دارد» گفت: گریه برای حسین(ع) نیز به منزله‌ آن است که در تمامی مراحل عاشورا با عاشوراییان شریک بوده‌ایم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: