کد خبر: 3745803
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان با بیان این‌که مرحوم وجودی جلسات قرآن را با محوریت مسجد ایجاد کرد که نتیجه آن تربیت شاگردانی چون جهانبخش فرجی و حسن‌رضا مرادی است، گفت: مرحوم وجودی باید به‌عنوان یک الگو و شاخص کار قرآنی معرفی شود و پیشنهاد ما برگزاری جایزه قرآنی مرحوم وجودی است.

مرحوم وجودی؛ نماد حوزه قرآن در لرستان

به گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام مهدی امیدیان، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان عصر دوشنبه، ۱۹شهریور در جلسه هماهنگی برگزاری همایش تجلیل از شخصیت قرآنی حاج غلام‌حسین وجودی، اظهار کرد: از ویژگی‌‌های ممتاز حاج‌آقا وجودی ارتباط ایشان با علمای بزرگ همچون آیت‌الله مدنی بوده است.
وی با طرح این سؤال که چرا بنیه جلسات قرآن قوی نیست، خاطرنشان کرد: عدم وجود کار ویژه و شاخص برای تربیت شاگردان ممتاز قرآنی از آسیب‌‌های جلسات قرآن است.
امیدیان با ذکر این مطلب که در مراسمات تجلیل فقط شخصیت فرد بزرگ داشته می‌شود و به شخصیت و کار افراد توجه نمی‌شود، کادرسازی را نیاز بهبود فعالیت‌های قرآن دانست و افزود: باید شخصیت حاج‌آقا وجودی به‌عنوان یک الگوی شاخص قرآنی به جامعه قرآنی معرفی شود.
مدیرعامل مؤسسات قرآنی لرستان به ارتباط حاج غلام‌حسین وجودی با آیت‌الله مدنی اشاره و افزود: حاج‌آقا وجودی به سفارش امام خمینی(ره) توجه به نوجوانان و جوانان را در جلسات قرآنی سرلوحه کار قرار می‌دهد.
وی به رونق فعالیت‌های قرآنی با وجود حاج‌آقا وجودی اشاره کرد و گفت: این در حالی بود که ایشان فرش فروش بود.

برگزاری جایزه قرآنی مرحوم وجودی

امیدیان با ذکر این مطلب که حاج‌آقا وجودی جلسات قرآن را با محوریت مسجد ایجاد کرد که نتیجه آن تربیت شاگردانی چون جهانبخش فرجی و حسن‌رضا مرادی است، ادامه داد: مرحوم وجودی باید به‌عنوان یک الگو و شاخص کار قرآنی معرفی شود و پیشنهاد ما برگزاری جایزه قرآنی مرحوم وجودی است چراکه وی نماد حوزه قرآن در لرستان است.
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان یکی‌از آسیب‌های جلسات قرآن را عدم وجود کار ویژه‌‌ قرآنی دانست و ادامه داد: برگزاری همایش وجودی نیازمند کار پژوهشی است این در حالی‌است که محتواسازی همایش بزرگداشت حاج‌آقا وجودی نیازمند تشکیل یک کمیته مردمی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: