کد خبر: 3745805
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: خیران زنجانی در پنج‌ ماهه سال جاری 14 میلیارد و 928 میلیون تومان در برنامه‌های اجرایی این نهاد مشارکت کرده‌اند.
کمک 15 میلیارد تومانی خیران زنجانی به نیازمندانبه گزارش ایکنا از زنجان، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان شامگاه دوشنبه 19 شهریورماه در دیدار مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان اظهار کرد: یکی از راهبردهای مهم کمیته امداد استان زنجان زمینه‌سازی برای مشارکت هدفمند و اثربخش خیران در فرآیندهای کاری این نهاد به‌ویژه در حوزه توانمندسازی جامعه هدف است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان عنوان کرد: برنامه‌های اجرایی این نهاد بر اساس حضور و مشارکت مردم در بخش‌های مختلف کارکردی این نهاد شکل‌گرفته و به جامعه هدف عرضه می‌شود.
وی گفتمان‌سازی مشارکت همگانی در کمک به نیازمندان را از زمینه‌های مهم اعتمادسازی و اطمینان‌بخشی در جامعه به‌منظور مشارکت خواند و گفت: همراهی رسانه‌های جمعی استان به‌ویژه صدا و سیما نقش برجسته‌ای در نهادینه کردن فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری و کمک به نیازمندان در جامعه دارد.
صفری یادآور شد: با فضاسازی مناسب رسانه‌ای به‌ویژه صدا و سیمای مرکز زنجان و تبیین فرهنگ انفاق از طریق ائمه جمعه استان، مشارکت خیران زنجانی در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد استان زنجان افزایش قابل ‌توجهی داشته است.
وی عنوان کرد: کسب رتبه دوم کشوری طرح اکرام ایتام و پنجم کشوری در تحقق برنامه ابلاغی دبیرخانه مرکزی شورای زکات کشور از دستاوردهای مهم این نهاد در سال گذشته در حوزه مشارکت‌های مردمی بوده است.
وی از مشارکت 14 میلیارد و 928 میلیون تومانی خیران زنجان در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد استان زنجان در پنج‌ماهه امسال خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم با گفتمان سازی فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری در جامعه مسئولیت اجتماعی اقشار مختلف مردم در کمک به نیازمندان تقویت ‌شده و اثرگذاری لازم را در فرآیند فقرزدایی این نهاد در بخش‌های مختلف داشته باشد.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در ادامه به توانمندسازی جامعه هدف به‌عنوان اصلی‌ترین هدف این نهاد در حوزه خدمت‌رسانی به مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: راهبرد اصلی کمیته امداد ایجاد زمینه استقلال اقتصادی و معیشتی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت با محوریت اشتغال و مددکاری حرفه‌ای و تخصصی و خروج آن‌ها از بدنه حمایتی این نهاد است.
وی به ایجاد 2 هزار و 683 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان با رویکرد توانمندسازی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با همین نگاه جشن خودکفایی و توانمندی 2 هزار و 300 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در 24 اردیبهشت امسال با همکاری مناسب صدا و سیمای مرکز زنجان برگزار شد.
صفری در پایان با قدردانی از همکاری صدا و سیمای مرکز زنجان با کمیته امداد، گفت: امیدواریم با ایجاد فضای رسانه‌ای و تبلیغی مناسب زمینه مشارکت بیشتر خیران در11 مهرماه سال جاری منابع قابل ‌توجهی برای تأمین هزینه‌های تحصیلی مورد نیاز‌ دانش آموزان تحت حمایت این نهاد در آستانه سال تحصیلی جدید فراهم شود.
سید محسن لطیفی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کمیته امداد از یادگاران ماندگار حضرت امام خمینی (ره) و زیرمجموعه‌ای از بیت ولایت است، گفت: صدا و سیمای مرکز زنجان آمادگی کامل برای همکاری با کمیته امداد استان زنجان در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ همدلی و نوع‌دوستی در جامعه به‌منظور تحقق برنامه‌های محرومیت‌زدایی این نهاد به‌ویژه در حوزه اعتمادسازی را دارد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: