کد خبر: 3745853
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
گروه معارف ــ نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه احیای فرهنگ ناب محمدی(ص) از عاشورا نشئت گرفته است، گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند یکی از اهداف نهضت کربلا و نهضت حسینی برگرداندن جامعه منحرف به خط اصلی است.

عاشورا فرهنگ ناب محمدی(ص) را احیا کرد

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی، نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی شب گذشته، 19 شهریورماه در مراسم اذن عزای حسینی که در آستان مقدس امامزادگان باقریه(ع) بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: هر انسانی در بحث احیای فرهنگ عاشورا در موقعیت کنونی تاریخ اسلام وظیفه سنگینی دارد.
وی گفت: در دوران دفاع مقدس تمام دنیا به جز برخی کشورهای محدود در مقابل اسلام و انقلاب به میدان آمدند و جمهوری اسلامی ایران از 46 کشور جهان در جنگ اسیر گرفت.
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی افزود: به تعبیر امام راحل دست آمریکایی‌ها از آستین حزب بعث بیرون آمده بود اما به خوبی توانستیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.
نوفرستی با بیان اینکه احیای فرهنگ ناب محمدی(ص) از عاشورا نشئت گرفته است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند یکی از اهداف نهضت کربلا و نهضت حسینی برگرداندن جامعه منحرف به خط اصلی است.
وی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های ائمه اطهار(ع) تشکیل حکومت اسلامی بوده است، ادامه داد: امام حسین(ع) نیز برای تشکیل حکومت به کربلا رفتند و قیام کردند.
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه زمینه برای برگرداندن جامعه منحرف به خط اصلی وجود دارد، خاطرنشان کرد: زندگی با ذلت در کنار ظالمان و تحمل آن جز ننگ چیز دیگری ندارد.
نوفرستی اظهار کرد: اقدام امام حسین(ع) برای تشکیل حکومت اسلامی الگو بوده و امام راحل نیز از این الگو برای تشکیل حکومت و انقلاب اسلامی استفاده کردند.
وی با بیان اینکه امام راحل این انقلاب اسلامی را مقدمه‌ای برای حکومت امام زمان(ع) دانستند، یادآور شد: امام حسین(ع) این درس را به ما دادند که برای دگرگونی جامعه و برگرداندن جامعه منحرف به خط اصلی باید تلاش کرد حتی اگر بهترین عزیز انسان به شهادت برسد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: