کد خبر: 3745861
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
گروه معارف ــ مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین گفت: آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، رخداد عاشورا فرهنگی جاودان و نقشه راه سعادت و جاودانگی است، مسیری که بزرگان دین اسلام برای حفظ عزت و شرف مسلمانان با سربلندی پیموده‌اند و در برابر ظلم ایستادگی کرده‌اند.

تأثیر ویژه زیارت عاشورا در زندگی فردی و اجتماعی انسان

به گزارش ایکنا از قزوین، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی قابل، در مراسم معنوی ساهپوشان که عصر دیروز، 19 شهریور در آستان مبارک چهارانبیا با حضور عزاداران سوگوار سالار شهیدان برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام ماه محرم گفت: احیای اسلام ناب نیز از جمله مواردی است که از قیام عاشورا گرفته شده و شیعیان با الگو قرار دادن آن در طول تاریخ به رسالت‌های خود عمل کرده‌اند.
قابل خاطرنشان کرد: این ایام همواره برای مسلمانان برکات زیادی داشته؛ لذا انتظار می‌رود تا مداحان و سخنرانان اهداف قیام امام حسین (ع) را برای مردم بیان و بر لزوم الگو گرفتن از آن حضرت و یاران باوفایش تاکید کنند.
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین تصریح کرد: محرم ماه ایثار و از جان گذشتگی، ماه حماسه، شجاعت و جوانمردی و ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است، ماهی است که الفبای آن فداکاری، جانبازی، خلوص و خدامحوری می‌باشد.
امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: عزاداری‌های ماه محرم تجلی روحیه ظلم ستیزی و ولایتمداری مردم ایران است و در این عرصه ملت ایران همواره پیشرو بوده‌اند.
استاد حوزه ودانشگاه اظهار کرد: امام حسین(ع) به حق، پرچمدار راستین اسلام ناب محمدی است که نشان داد انسان حقیقی هیچ گاه در برابر ظلم و ستم سر خم نخواهد کرد.
‌قابل بیان کرد: امام حسین(ع) اگرچه با یزید مبارزه کرد، اما مبارزهٔ بزرگ ایشان با جهل و گمراهی بود و این گونه است که حماسه ساز کربلا، آموزنده راه مبارزه با ستمکاران در تاریخ اسلام شد.
وی خواندن در زیارت عاشورا را در این ایام را بسیار با اهمیت دانست وعنوان کرد: در زیارت عاشورا مفاهیم ارزشمندی است که نشان دهنده ایستادگی در برابر ظالمین و مستکبرین است بنابراین در خواندن آن مداومت کنیم.
امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، رخداد عاشورا فرهنگی جاودان و نقشه راه سعادت و جاودانگی است، مسیری که بزرگان دین اسلام برای حفظ عزت و شرف مسلمانان با سربلندی پیموده‌اند و در برابر ظلم ایستادگی کرده‌اند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: