کد خبر: 3745868
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
گروه فرهنگی ــ سیمای مرکز کرمان از ابتدای ماه محرم هر شب «نوای کاروان» را به مخاطبانش ‌تقدیم می‌کند.

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از صدا و سیمای مرکز کرمان، در برنامه زنده «نوای کاروان» که به مدت 45 دقیقه در هفت شب ساعت 21 از شبکه استانی سیمای مرکز کرمان پخش می‌شود یکی از هیأت‌های عزاداری این استان معرفی می‌شود و دست‌اندرکاران هیأت درباره عملکرد و برنامه‌های فرهنگی آن توضیحاتی ارائه می‌کنند.
در این برنامه همچنین با حضور یک کارشناس مذهبی، فلسفه قیام اباعبدالحسین (ع) و مباحث مرتبط با تاریخ عاشورا و قیام حسینی مطرح می‌شود.
مصباح هدایت عنوان برنامه‌ای است ویژه محرم به مدت 120دقیقه که در صبح عاشورا و تاسوعا ساعت 9 تا 11 و همچنین شب شام غریبان ساعت 19 تا 20 به انعکاس و پخش زنده مراسم عزاداری از شهرستان بم می‌پردازد.
ویژه برنامه عزاداری شهرستان‌های استان به تهیه‌کنندگی محمود علیپور به مدت 60 دقیقه از ساعت 15 تا 16 در روز تاسوعا و عاشورای حسینی از سیمای مرکز کرمان پخش می‌شود و به انعکاس عزاداری‌های شهرستان‌های استان می‌پردازد.
شور حسینی عنوان برنامه زنده عصرانه رادیو کرمان به تهیه‌کنندگی شبنم بختیار است که از ابتدای محرم از ساعت 18 تا 19 پخش می‌شود، گزارش‌های مردمی، نمایش، سکانس عاشورایی، سرودها و مرثیه‌خوانی‌های محرمی و ... بخش‌های مختلف این برنامه را تشکیل می‌دهد.
خیمه عزا برنامه زنده شبانه صدای مرکز کرمان به تهیه کنندگی و نویسندگی مریم مستوفی‌پور است که در ایام محرم هر شب از رادیو کرمان پخش می‌شود.
کاروان عنوان ویژه برنامه زنده تاسوعا و عاشورای رادیو کرمان است که از ساعت 9 تا 10 و 30 دقیقه این روزها به مدت 90 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز کرمان پخش می‌شود.
مرثیه آفتاب هم عنوان برنامه‌ای است به صورت زنده که عصرتاسوعا و عاشورا و شب شهادت امام زین‌العابدین (ع) ساعت 18 تا 19 از رادیو کرمان پخش می‌شود.
تنفس هرروز در هفت بخش زنده 15 دقیقه‌ای نوحه‌سرایی و ارتباط با سایر استان‌ها، سخنرانی با عنوان روزی 30 دقیقه دهه اول محرم رویکرد تمام برنامه‌های رادیو و نوای محرم برنامه تامینی است که هر شب در دهه اول محرم به مدت 15 دقیقه از صدای مرکز کرمان پخش می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: