کد خبر: 3745885
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
گروه جامعه ــ معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هماهنگی با ستاد اربعین کشور برای حمایت ویژه از اعزام خبرنگاران و برنامه‌های آموزشی برای حضور موثر و هوشمندانه رسانه‌ها در پیاده‌روی اربعین امسال خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، محمد سلطانی‌فر، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که میزبان معاون فرهنگی و اعضای کمیته فرهنگی ستاد اربعین کشور بود، گفت: آمادگی داریم ضمن ثبت‌نام از خبرنگاران برای پوشش رسانه‌ای مراسم اربعین، زمینه آموزش روزنامه‌نگاری ویژه برای این مراسم بزرگ را با همکاری ستاد اربعین فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به حساسیت‌هایی که اخیرا در روابط ایران و عراق ایجاد شده به دنبال حضور هوشیارانه رسانه‌های موثر در این مراسم هستیم افزود: معاونت مطبوعاتی آماده است تا با هماهنگی ستاد اربعین کشور، کارت خبرنگاری ویژه اربعین ٩٧ را برای رسانه‌های متقاضی حضور در این مراسم ارائه کند.

در این نشست که مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آمادگی برای راه اندازی ستادی برای انجام فرایندهای ثبت‌نام، صدور کارت خبرنگاری ویژه اربعین و ارائه آموزش‌های لازم به خبرنگاران عازم تشکیل شود.

وی تصریح کرد: در صورت آمادگی ستاد اربعین این امکان وجود دارد که خبرنگاران خارجی مستقر در ایران را نیز در قالب تیم خبری و تولید محتوا عازم مراسم اربعین در عراق کنیم.

حجت‌الاسلام حمید احمدی، معاون فرهنگی آموزشی ستاد اربعین کشور نیز در این نشست با ابراز خرسندی از هماهنگی‌های انجام شده برای فعالیت‌های فرهنگی مراسم اربعین 97، گزارشی از فعالیت‌های کمیته فرهنگی-آموزشی ستاد اربعین در سال‌های گذشته و برنامه این کمیته در سال جاری ارائه داد و گفت: بر اساس ارزیابی‌های رصدی از پوشش خبری پیاده روی اربعین در سال‌های گذشته، ضرورت دارد جلسات آموزشی با مدیران رسانه‌ها برگزار‌شود.

وی از آمادگی ستاد اربعین کشور برای حمایت ویژه از حضور خبرنگاران رسانه‌ها برای پوشش موثر مراسم پیاده روی اربعین خبر داد و تصریح کرد: این امکانات با هماهنگی معاونت مطبوعاتی قابل ارائه به خبرنگاران متقاضی است.

 انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: