کد خبر: 3745900
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
گروه فرهنگی ـ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه باید خاصیت برنامه‌های هفته دفاع مقدس ایجاد وحدت و وفاق ملی باشد، گفت: از نگاه‌های سازمانی برای برگزاری برنامه‌های دفاع مقدس پرهیز شود و نقش مردم را مطرح کنیم.

برنامه‌های هفته دفاع مقدس به دور از نگاه سازمانی باشد

به گزارش ایکنا از همدان، سردار مهدی ظفری مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان امروز در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه دفاع مقدس حاصل انقلاب اسلامی است، افزود: جدا شدن دفاع مقدس از انقلاب اسلامی باعث مغفول ماندن ارزش‌های انقلاب می‌شود.
وی با بیان اینکه استان همدان با تقدیم شهدای گرانقدری نظیر شهید شاخص محسن امیدی توانست دشمن را در منطقه مجنون متوقف کنند، افزود: 20 شهریور سال 65 در جزیره مجنون که محل پدافند لشکر انصارالحسین(ع) همدان بود، دشمن در جبهه شمالی و جنوبی نفوذ کرده بود و رزمندگان همدان پذیرفتند که در مقابل این تک مرموز دشمن بایستند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان خواستار نقش‌آفرینی جدی در حوزه دفاع مقدس شد و گفت: یکی از مراحل جنگ نرم ایجاد آشفتگی روانی است که جامعه ما به آن دچار شده و تقارن هفته دفاع مقدس و محرم می‌تواند در حل این معضل اثربخش باشد.
وی با بیان اینکه باید خاصیت برنامه‌های هفته دفاع مقدس ایجاد وحدت و وفاق ملی باشد، عنوان کرد: از نگاه‌های سازمانی برای برگزاری برنامه‌های دفاع مقدس پرهیز شود و نقش مردم را مطرح کنیم.

چاپ فصل‌نامه سی و هشتمین سالروز هفته دفاع مقدس استان همدان
ظفری اضافه کرد: دفاع مقدس متعلق به گروه خاصی نیست و عامه مردم در بیشتر مواقع از برنامه‌های ابلاغ شده جلوتر هستند.
وی با بیان اینکه یک فصل‌نامه یا گاه‌نامه با محوریت فعالیت‌های صورت گرفته در سی و هشتمین سالروز هفته دفاع مقدس به نام استان چاپ و منتشر می‌شود، گفت: انتظار می‌رود برنامه‌های پیش‌بینی شده توسط نهادها به موقع به دبیرخانه اطلاع‌رسانی شود تا بتوان مستندسازی کرده و به موقع برنامه‌ها را انجام و تحویل ستاد کل نیروهای مسلح داد.
سیدسعید شاهرخی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز گفت: هدف نهایی دشمنان از فشارهای مضاعف به مردم، تضعیف روحیه، رخنه در صف ملت و جدا کردن آنها از حاکمیت است اما اراده مردم هر گونه نقشه‌ای را بی‌اثر می‌کند.
هدف نهایی دشمنان از فشارهای مضاعف به مردم تضعیف روحیه است
شاهرخی با عرض تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت سالار و سرور شهیدان، اظهار کرد: دشمنان قسم خورده انقلاب از بدو پیروزی آن با نقشه‌های مختلف از جمله ترور، جنگ تحمیلی و تحریم اقتصادی سعی در سست و نابود کردن انقلاب داشتند.
وی با بیان اینکه امروزه دشمنان با استفاده از زر و زور، جنگ تمام عیاری را طراحی کرده‌اند و با استفاده از روش‌های غیرانسانی دنبال دستیابی به هدف خود هستند، افزود: هدف نهایی دشمنان از فشارهای مضاعف به مردم، تضعیف روحیه، رخنه در صف ملت و جدا کردن آنها از حاکمیت است اما اراده مردم هر گونه نقشه‌ای را بی‌اثر می‌کند.
شاهرخی با اشاره به اینکه در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران استکبار تمام توان خود را برای تعرض به مرزهای کشور متمرکز کرده بود، ادامه داد: دشمنان کشور به تصور خود بنا گذاشته بودند در همان روزهای ابتدای پیروزی انقلاب کار ایران را یکسره کنند اما با اراده قوی ملت و رهبری مدبرانه امام راحل، مردم ما درسی به دنیا و استکبار داد که بفهمند از راه زورگویی و تجاوز هیچ‌گاه نمی‌توانند به مرزهای کشور راه پیدا کنند.
وی با بیان اینکه دشمن به دنبال شبهه‌آفرینی و از بین بردن عظمت و ارزش‌های دفاع مقدس است، گفت: دشمنان جنگ اقتصادی راه‌اندازی کرده‌اند و برنامه‌ریزی ما برای رویارویی با این تهاجم مهم است.
معاون استاندار همدان با بیان اینکه انقلاب‌های زیادی وجود داشتند که پس از مدت کوتاهی به نابودی رسیدند اما انقلاب اسلامی تا به امروز با صلابت و اقتدار مسیر پیشرفت را طی کرده است، ادامه داد: باید با انعکاس رشادت ملت ایران در دوران دفاع مقدس، به جهان این پیام را منعکس کرد که هیچ قدرتی نمی‌تواند صف مردم را بشکند.
نقش دانشگاه ها در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی ایجاد پیوند بین نسل‌ها و انتقال واقعیت ها است
وی نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی را در دفاع از ارزش‌ها مهم برشمرد و یادآور شد: این مراکز باید برای ایجاد پیوند بین نسل‌ها تلاش و واقعیت‌ها را به نسل جوان منتقل کنند.
شاهرخی با بیان اینکه نبود نماینده آموزش و پرورش در این نشست باعث تعجب است، اعلام کرد: جنگ اقتصادی امروز در اصل جنگ اراده‌هاست و در این جنگ مردم در کنار دولت می‌ایستد تا به نتیجه مثبت دست یابیم.
شاهرخی با یادآوری اینکه دوران دفاع مقدس تکه‌ای ارزشمند از تاریخ کشور ایران است، ادامه داد: مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس باید هر سال باشکوه تر از سال قبل برگزار شود تا نسل‌های بعد درک صحیحی از آن داشته باشند بنابراین روحیه ایثار و شهادت باید در کشور ترویج داده شود.
نیروهای جهادی رزمایش محمد رسول الله(ص) تا پایان هفته دفاع مقدس خدمت رسانی می‌کنند
سردار مهدی فرجی جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان هم با بیان اینکه رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) از نهم شهریور امسال در کشور آغاز شده است، گفت: این رزمایش 17 شهریور در همدان آغاز شد و در کنار آن، نیروهای جهادی برای ارائه خدمت در حاشیه شهرها حضور یافتند.
سردار فرجی با بیان اینکه شعار این رزمایش وحدت، پیشرفت و ایستادگی است، افزود: برنامه‌های این رزمایش تا پایان هفته مقدس ادامه دارد و نیروهای جهادی تا این زمان در مناطق محروم خدمات ارائه می‌دهند.
وی با اشاره به اهداف برگزاری رزمایش در ایجاد امید در جامعه و یأس و ناامیدی در دل دشمن عنوان کرد: مرحله نخست این رزمایش به خوبی انجام شد و مرحله دوم رزمایش متقارن با هفته دفاع مقدس پنجم مهرماه در مرکز استان با حضور 22 هزار تن از نیروها برگزار می‌شود.
فرجی با تأکید بر اینکه ایجاد یأس و ناامیدی، بی‌ثباتی و ناامنی، اغتشاش، ترور، تخریب و انفجار از دیگر راهبردهای آمریکا درصدد تصرف جمهوری اسلامی ایران است، یادآور شد: دشمن به دنبال این است که احساس امنیت را از ایران بگیرد.
وی با بیان اینکه باید در این شرایط به حفظ روحیه مردم کمک کنیم تا مثل همیشه حامی انقلاب و نظام باشد، افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه و دسیسه‌های دشمن، با برگزاری این رزمایش به جهان این پیام منتقل می‌شود که سپاهیان محمد(ص) دوباره آماده رویارویی هستند.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با تأکید بر اینکه مرزهای انقلاب بسیار جلوتر از مرزهای جغرافیایی رفته و این سربلندی برای کشور است، افزود: مرزهای جمهوری اسلامی توسعه‌یافته و به همین علت دشمن می‌خواهد این سربلندی و ممتاز بودن را از کشور ایران بگیرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: