کد خبر: 3745902
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
کورش زارعی:
گروه اجتماعی ــ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: مسجد ‌مأمنی ‌برای فرزندان و جوانان ماست و اگر تلاش کنیم پای نسل جوان را به این مکان باز کنیم جامعه‌ای سالم، خوش‌فکر و قدرتمند را برای خود تضمین خواهیم کرد.

 مسجد مأمنی امن برای فرزندانمان/ حضور جوانان در مساجد تضمین‌کننده جامعه‌ای سالم و قدرتمند است

کورش زارعی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در گفت‌وگو با ایکنا از قزوین، با اشاره به بیانات چند سال پیش مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه مسجد اظهار کرد: طبق تأکیدات رهبر انقلاب نباید نگاهمان به مسجد به‌منزله مکانی که فقط برای اینکه در یک ساعت مشخص باز و یا بسته شود باشد؛ بلکه باید درب مسجد را به روی عموم جامعه باز کرد.
وی افزود: در کنار عبادات و اقامه نماز باید مساجد به محلی تبدیل شوند که تمامی اتفاقات روزمره و نیاز جامعه در حوزه‌های مختلف چون فرهنگی، سیاسی، هنری، اجتماعی و امثال آن در این مکان راه‌اندازی و برنامه‌ریزی شود.
زارعی تصریح کرد: باید تلاش شود تا جریان‌های فرهنگی و هنری در مسجد راه بیافتد تا بار دیگر پای دختران و پسران نوجوان و جوان به مسجد باز شود.
این مسئول با بیان اینکه به‌واسطه نگاه متعالی مقام معظم رهبری به مسجد می‌توان مساجد را به‌عنوان یک پایگاه عظیم سیاسی، فرهنگی، هنری، اقتصادی، اجتماعی و امثال آن در جامعه فعال کرد تا محل تردد آحاد جامعه باشد، ادامه داد: فکر می‌کنم با پشتیبانی و حمایت معظم‌له بخشی از مسیر هموار شده است.
این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بیان کرد: در حال حاضر نگاه متولیان مسجد به‌واسطه تأکیدات رهبر معظم انقلاب تغییر زیادی کرده و مقاومت‌ها در برابر این‌گونه برنامه‌ها کمتر شده است و از حضور برنامه‌های مختلف برای حضور جوانان و نوجوانان استقبال می‌شود.

دغدغه‌مندان فرهنگ، هنر و متولیان مساجد دست‌به‌دست هم دهند تا بار دیگر مساجد رونق یابد

وی اضافه کرد: البته در برخی از مساجد هنوز با سختی به این ماجرا ورود پیدا می‌کنند بااین‌حال باید بگوییم اگر درب مساجد را به روی نوجوانان و جوانان و دختران و پسران باز شود بخش عمده‌ای از نگرانی‌های موجود آن‌ها و خانواده‌هایشان حل می‌شود.
رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اضافه کرد: این حضور در یک مکان امن که خانه خداست، تنفس در لوای این خانه و گذراندن وقت، انجام کار فرهنگی و هنری موجب می‌شود دغدغه‌های خانواده‌ها و دغدغه مندان فرهنگی حل شود.
زارعی تصریح کرد: مسجد یک مأمن امن برای فرزندان و جوانان ماست و اگر تلاش کنیم پای نسل جوان را به این مکان باز کنیم جامعه‌ای سالم، خوش‌فکر و قدرتمند را برای خود تضمین خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه این امر میسر نمی‌شود مگر اینکه همه خانواده‌ها، مسئولان، دغدغه‌مندان فرهنگ و هنر، متولیان مساجد روحانیان معزز دست‌به‌دست هم داده تا بار دیگر مساجد رونق یابد، گفت: بی‌شک با این رویکرد شاهد تربیت هنرمندان، مدیران، مادران و پدران آگاه و توانمند در این محیط خواهیم بود.
این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در پایان خاطرنشان کرد: با تغییر رویکرد و نگاه جوان محور در مساجد چشم‌انداز بسیار خوبی نسبت به ایجاد جامعه درست و سالم و زندگی اجتماعی مناسب و صحیح خواهیم داشت و دیگر شاهد رفتارهای غیراخلاقی و غیردینی نخواهیم بود چرا که جوانی که در بستر مسجد رشد می‌کند یاد می‌گیرد بداخلاقی نکند، درست زندگی کرده و در مسیر درست حرکت کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: