کد خبر: 3745910
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
گروه اجتماعی ـ. در پی اعتراض به عملکرد ضعیف ۹ عضو شورای شهر بروجرد امروز، ۲۰ شهریور تعدادی از مردم با جوشکاری و سپس گِل گرفتن درب شورا اعتراض خود را نشان دادند.

 درب شورای شهر بروجرد توسط مردم گِل گرفته شد

به گزارش ایکنا از لرستان، صبح امروز، 20 شهریور در پی اعتراض به عملکرد بد 9 عضو شورای شهر بروجرد تعدادی از مردم با جوشکاری و سپس گِل گرفتن درب شورا اعتراض خود را نشان دادند.

عملکرد ضعیف شورای شهر بروجرد

رضا آریایی، معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد در جمع خبرنگاران با اشاره به تخته شدن درب شورای اسلامی شهر بروجرد توسط مردم، اظهار کرد: 45 روز است شورای اسلامی شهر بروجرد هیچ عملکردی نداشته است و وقت تلف می‌کند.
وی با اشاره به اینکه مردم شهر بروجرد نسبت به عملکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری معترض هستند و خواسته‌اند اینگونه اعتراض خود را نشان دهند، تصریح کرد: البته این کار غیرقانونی بوده و افراد متخلف شناسایی و با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

شورا و شهرداری اختلافات و مناقشات سیاسی را کنار بگذارند

عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز در این رابطه با تأکید بر اینکه شورا و شهرداری باید اختلافات و مناقشات سیاسی را کنار بگذارند، اظهار کرد: اگر مناقشات شورای شهر منتهی به انحلال یا عزل یک عضو شود باید آن را در شورای حل اختلاف استان مطرح کرد.
وی با بیان این‌که در مسائل شهرداری و شورای شهر دخالت نمی‎کنم، افزود: مسائل و موضوعات داخل شورا باید بین خود آنان حل شود و البته اگر نظر بخواهند کمک خواهم کرد.
گودرزی تصریح کرد: البته اگر اختلافات به جایی برسد که فرمانده شهرستان آن را به استان و شورای حل اختلاف ارجاع دهد به عنوان عضو این شورا حسب وظیفه قطعاً ورود پیدا خواهم کرد.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، گفت: مشکلات بر زمین مانده زیادی در شهر داریم و البته شورای شهر خط مقدم است که باید اختلافات خود را با شهرداری کنار بگذارند و در حل آن‌ها بکوشند.
وی بیان کرد: تا زمانی‌که شهردار فعلی به کار خود ادامه می‎دهد شورا باید با وی تعامل داشته باشد و اگر اعتراضی دارند از مجرای قانون می‎توانند عمل کرده و با استیضاح و سؤال پیگیری کنند.
گودرزی با تأکید بر این‌که شورا و شهرداری باید اختلافات و مناقشات سیاسی را کنار بگذارند، اضافه کرد: عزل، نصب و نظارت بر کار شهرداری بر عهده شورای شهر است و این اصل دموکراسی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: