کد خبر: 3745917
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
گروه اجتماعی ـ دبیر کمیته زنان بزرگداشت سالگرد انقلاب در لرستان برگزاری مسابقات هنری، ورزشی، کتاب‌خوانی، دیدار با خانواده‌های شهدا، تجلیل از بانوان پیشکسوت ایثارگر، انجام مصاحبه‌های رسانه‌ای با زنان فعال در ستاد‌های پشتیبانی جنگ و تهیه و قرائت کتاب‌های صوتی با موضوع زن و دفاع مقدس در صدا و سیمای و نیز مدارس را از برنامه‌های این کمیته در سالگرد پیروزی انقلاب برشمرد.

تجلیل از بانوان پیشکسوت ایثارگر و فعال در ستاد پشتیبانی جنگ طی دهه فجر امسال
روح‌انگیز جهان‌افروز، مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس استان لرستان، در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس و ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران، گفت: دشمنان ما تمام توان خود را به کار گرفته‌اند و با تبلیغات گسترده، سعی در بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی کشور، کم‌‎رنگ نشان دادن ارزش‌های انقلابی و ایجاد یأس و ناامیدی در بین ملت ما دارند.
وی افزود: ملت مسلمان و انقلابی ما با پیروی از رهنمود‌های روشن‌گرانه مقام معظم رهبری، همواره پشتیبان انقلاب بوده و هستند به‌گونه‌ای‌که امسال عز‌م‌شان را جزم کرده‌اند که برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس و ۴۰ سالگی انقلاب را به‌نحو احسن و با شکوه‌تر از سال‌های گذشته، برگزار کنند.
جهان‌افروز با اشاره به تشکیل کمیته مشترک زنان برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس و ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، عنوان کرد: در این جلسه که با حضور مدیر‌کل امور بانوان استانداری، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و نمایندگان امور بانوان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، وظایف هر کدام از دستگاه‌های اجرایی درخصوص برگزاری باشکوه برنامه‌های هفته دفاع مقدس و ۴۰ سالگی انقلاب مشخص شد.
دبیر کمیته زنان بزرگداشت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در لرستان، تصریح کرد: مسابقات ورزشی، هنری، کتاب‌خوانی، دیدار و تجلیل از خانواده‌های شهدا، تجلیل از بانوان پیشکسوت ایثارگر و فعال در ستاد پشتیبانی جنگ، ازجمله برنامه‌هایی است که به‌همت کمیته مشترک زنان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به نقش مؤثر صدا و سیما به‌عنوان رسانه ملی در ترویج و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اضافه کرد: انجام مصاحبه‌های رسانه‌ای با زنان فعال در ستاد‌های پشتیبانی جنگ و تهیه و قرائت کتاب‌های صوتی با موضوع زن و دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز لرستان و نیز مدارس و مراکز آموزش عالی، از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا در هفته دفاع مقدس و ایام‌الله دهه فجر امسال است.
مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس لرستان، با بیان این‌که جوانان ما تشنه شنیدن حقایق دوران دفاع مقدس هستند، گفت: هم‌زمان با هفته دفاع مقدس، برنامه‌هایی تحت عنوان شب شعر و خاطره خواهیم داشت که در طی آن علاوه‌بر این‌که شاعران حوزه دفاع مقدس اشعار خود را می‌خوانند، زنان ایثارگر و فعال در دوران دفاع مقدس نیز به روایت‌گری و بازگویی خاطرات خود از آن ایام می‌پردازند.
وی با اشاره به این‌که وقتی ارزش‌ها در قالب هنر بیان شوند، قدرت تأثیرگذاری بیشتری دارند، افزود: در هفته دفاع مقدس و ایام دهه مبارکه فجر، علاوه‌بر آن‌که برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع زن و دفاع مقدس جزو برنامه‌های ماست، مسابقات نقاشی و هنر‌های تجسمی را نیز با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون فرهنگی هنری مساجد استان، برگزار می‌کنیم.
دبیر کمیته زنان ستاد بزرگداشت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: هم‌زمان با هفته دفاع مقدس، از چندین جلد کتاب با موضوع زن و دفاع مقدس در لرستان رونمایی می‌شود و همچنین مسابقات کتاب‌خوانی نیز خواهیم داشت.
وی با اشاره به بمباران‌های مکرر شهر‌های لرستان در دوران جنگ تحمیلی توسط هواپیما‌های رژیم بعثی، یادآور شد: در دوران جنگ تحمیلی تعداد زیادی از زنان و دختران بی‌گناه در اثر بمباران‌های دشمن جان خود را از دست دادند که در هفته دفاع مقدس به یاد این عزیزان، یادواره شهدای زن و شهدای دانش‌آموز استان در سطح پایگاه‌های بسیج و مدارس برگزار می‌شود.
مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس استان لرستان در پایان به برگزاری جشنواره «لشکر فرشتگان» در اواخر مردادماه اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، تعمیق، ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی و تجلیل و تکریم از مقام شامخ بانوان ایثارگر و فداکار بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: