کد خبر: 3745937
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
گروه فرهنگی ــ مسئول کانون‌های مساجد استان یزد گفت: مسئولان و متولیان فرهنگی باید زمینه را برای ایجاد انس با کتاب و کتابخوانی برای افراد جامعه فراهم کنند.

بستر ایجاد انس با کتاب در جامعه فراهم شود

به گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام مصطفی گرجی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی ـ هنری مساجد استان یزد 20 شهریورماه در سومین دوره طرح «کاروان دانایی» ویژه اعضای کانون های مساجد یزد که در محل کتابخانه غدیر یزد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین عوامل در سنگ بنای تمدن ها، گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی است و جامعه ای که از این کتاب و کتابخوانی دور باشد در فرهنگ و تمدن نیز نقشی نخواهد داشت.
وی افزود: مسئولان و متولیان فرهنگی باید زمینه را برای ایجاد انس با کتاب و کتابخوانی برای افراد جامعه فراهم کنند و با توجه به گسترش روز افزون فناوری های جدید و شبکه های مجازی، به گونه ای ترویج کتاب و کتابخوانی را داشته باشند.
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد ادامه داد: ما در طرح کاروان دانایی سعی داریم تا اعضای کانون‌های مساجد را جهت ترویج امر کتاب و کتابخوانی تهییج کنیم و انگیزه و علاقه را در آنها احیا کنیم.
حجت الاسلام گرجی گفت: معرفی کتاب با حضور نویسندگان استانی، برگزاری کارگاه برای مخاطبان کودک و نوجوان، کارگاه حوزه کتاب و خانواده، قصه گویی، کلاس آموزشی کودکان از جمله برنامه های ما است که در این طرح دنبال می شود.
یادآور می‌شود در این برنامه که با حضور پرشور کودکان و نوجوانان کانون های مساجد یزد برگزار شد، بازدید از کتابخانه، کلاس روانشناسی کتاب، قصه گویی و تئاتر عروسک گردانی از جمله برنامه های آن بود که مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: